V Avengers: Endgame spoznáme ešte väčšiu hrozbu, akou je Thanos! Kto to bude?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najveľkolepejší, najemotívnejší a najočakávanejší. Presne taký je a bude očakávaný film Avengers: Endgame v rámci rozšíreného vesmíru MCU. Udalosti z príbehov posledného desaťročia vyvrcholia finálnym stretnutím s hrozbou, ktorá superhrdinov po dlhých rokoch dohnala – jeho meno je Thanos. Ako sa však ukazuje, Šialený Titán nie je záverečnou kapitolou celého Marvelu a dokonca nie je tak nebezpečný ako väčšie hrozby, ktoré sú ešte len na ceste. Ukáže sa nám niečo z nich už v nadchádzajúcich Avengeroch?

Zomrel Thanos v Infinity War?
Zdroj: blu-space.cz

Avengers: Endgame – Nová hrozba

Ešte zopár mesiacov dozadu sme vás informovali o tom, že superhrdinovia sa budú pripravovať na ešte väčšiu hrozbu, akou je Thanos. Odvtedy sme, samozrejme, nadobudli nové informácie, vďaka ktorým vieme presnejšie identifikovať, o koho pôjde. Ešte pred zverejnením oficiálneho názvu štvrtých Avengerov (Endgame) existovala realistická teória. Dávnejšie sa očakávalo, že podnázov bude znieť ‚Annihilation‘, podľa čoho sme predpovedali, že po Thanosovi príde desivý Annihilus. To už teraz vyzerá nepravdepodobne. Vďaka iným faktorom však máme blízko k inému menu, ktoré by superhrdinov mohlo ohroziť!

Z Redditu sa opäť zrodila teória, ktorá nesie istú váhu realistickosti. Používateľ ak2sup zhodnotil, že keďže sa Doctor Strange rozplynul na konci Avengers: Infinity War, jeho úhlavný nepriateľ sa už viac nemá koho báť. Samozrejme, v jeho sólovke to bol mocný Dormammu. Ako si určite pamätáte, Majster mystických umení ho síce porazil, no nie takým spôsobom, že by sa ešte nemohol vrátiť. Keď sa nad tým poriadne zamyslíme, dávalo by to zmysel – obzvlášť ak budeme počítať s viacerými informáciami, ktoré tomu nasvedčujú.

doctor strange dormammu
Zdroj: comicbookmovie.com

Dormammu ostal v temnej dimenzii, ktorej vládne. Doctor Strange ho donútil uzatvoriť dohodu, že planétu Zem nechá na pokoji, inak ho uväzní v nekonečnej časovej slučke. Teraz je však všetko inak. Hrdina, ktorý obraňoval našu realitu, už nežije, a Time Stone, ktorým porazil svojho veľkého protivníka, má v rukách Thanos.

Dôkazy, ktoré zhodnocujú teóriu

Zároveň vieme, že film Avengers: Endgame nebude cudzí témam cestovania v čase a medzi dimenziami. Ako sme načali ešte dávnejšie, superhrdinov možno oživiť viacerými spôsobmi, pričom teória o použití Soul Stoneu vyzerá celkom pravdepodobne. Ak je možné cestovať medzi svetom naším a svetom, v ktorom sú uväznené duše mŕtvych, potom je možné vycestovať aj z temnej dimenzie, ktorú obýva samotný Dormammu.

doctor strange tilda swinton the ancient one
Zdroj: scifi.stackexchange.com

To však ešte nie je všetko. Teóriu najviac podporujú informácie, ktoré vzišli z produkcie Avengers: Endgame, špecificky ohľadom hereckého obsadenia. Už dávno vieme, že v novinke sa vrátia niektoré mŕtve postavy. Medzi nimi sa však nachádza aj The Ancient One (Tilda Swinton). Je oficiálne potvrdené, že práve mentor a učiteľ Doctora Strangea sa pridá ku superhrdinom. Najpravdepodobnejší dôvod jej návratu je, že nová hrozba bude nielen fyzicky ničivá, ale bojovať sa bude naprieč viacerými dimenziami.

Vyzerá to teda sľubne. Je Dormammu veľkou hrozbou, ktorá príde v Avengers: Endgame? Svedčí o tom aj nepotvrdená správa, že Benedict Cumberbatch natáčal samostatnú scénu s počítačovo-generovanou postavou. Otázka však v skutočnosti znie inak. Dáva nejaká väčšia hrozba, akou je Thanos, zmysel? Medzi prvým naznačovaním tejto postavy a očakávaným konfliktom ubehlo mnoho rokov. Nedočkavo sme sa tešili na moment, kedy sa stretne so superhrdinmi.

Uniknutý concept-art z filmu Avengers 4
Zdroj: fortressofsolitude.co.za

Avengers: Endgame síce môže mať až tri hodiny, takže čas na predstavenie nového či starého známeho záporáka (Dormammu) určite je. Zároveň by to však z veľkej časti znehodnotilo Thanosa samotného. Skúsení bratia Russovci si to určite uvedomujú. Omnoho pravdepodobnejšia je preto možnosť, že väčšia hrozba, o ktorej sa bavíme, nebude vysporiadaná v tomto filme, ale v tých nasledujúcich. Možno spoznáme Galactusa, možno niekoho iného. Stavil by som sa však, že to bude len v posledných momentoch deja, alebo v potitulkovej scéne.

Čo na to vravíte? Kto podľa vás bude väčšou hrozbou vo filme Avengers: Endgame, o ktorej stále dookola počujeme? Vaše názory a teórie nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: comicbook.com, comicbook.com, reddit.com

Mohlo by sa ti páčiť

14 COMMENTS

  1. Ja si skôr myslím, že pod pojmom hrozba nemusí byť nutne myslená záporná postava. Alebo teda postava, ktorá bude záporná len z počiatku. Napadá ma Adam Warlock (ak to teda bol on) z potitulkovej scény druhého dielu Strážcov galaxie. Je možné, že sa objaví až v treťom diele Strážcov, ale podľa mňa to znie reálnejšie, než Dormammu a bojovanie viacerými dimenziami. Konieckoncov Adam predsa podľa komixovej predlohy rukavicu nekonečna od Thanosa získal a istý čas vlastnil, no nie? Ďalšia vec, ktorá ma napadla je síce zo všetkých najmenej reálna a je to vlastne iba moje vrúcne prianie… ide o to, že by sa objavil Living Tribunal, ktorý by prišiel Thanosa strestať za tú genocídu, ktorú napáchal po celom vesmíre. Ale to už je ozaj sci-fi aj na MCU :D

  2. típek z redditu sa nezamýšľal nad tým čo vravel Strange. A celkovo má napada trocha iný vývoj. Strange povedal že z nekonečna moznosti kde umru je len jedna kde im to vyjde. Potom vydá kameň thanosovi a rozplynie sa. Podľa mna sa to udeje tak, že po tom ako sa rozplynie, ho navštívi Dormmamu a dohodnú sa že sa postaví thanosovi s tým že vráti S5 Avengers tím. Vráti ich a potom sa thannos s dormammom spojí. Medzitým sa ale Avengerom podarí ukradnúť jeho rukavicu a zničiť ju. Alebo varianta dva… Thannos sa spojí s kapitánom amerika, pretože je to dvojitý agent a vie o Avengers skoro všetko.

  3. Ach stojí v Londýne, Číne a v New Yorku ten chŕam či ako sa to volá ktorý chtanili ty majstry tak dormamu nemôže byť hrozba ak tam . Aj vo filme to veď tak bolo že až ked zničili ten chram v čine tak Dormamu prišiel čiže pojial jeden chŕam má svojho majstra ktrory ho ochraňuje tak Dormamu ndmôže prísť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -