Je horor Kliatba kvíliacej ženy priamou súčasťou univerza The Conjuring?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Už o mesiac príde do slovenských kín horor Kliatba kvíliacej ženy, ktorý je režisérskym debutom Michaela Chavesa. Rovnaký človek sa zároveň postará aj o očakávaný film V zajatí démonov 3, ktorého produkcia započne už toto leto. Nad hororom The Curse of La Llorona (Kliatba kvíliacej ženy) však na poste producenta dohliada aj James Wan spolu s Garym Daubermanom, ktorý režíruje film Annabelle Comes Home.

Projekt vzniká pod krídlami štúdia New Line Cinema, ktoré malo na starosti aj série V zajatí démonov, Annabelle či Mníška. Aj napriek všetkým týmto podobnostiam bola Kliatba kvíliacej ženy propagovaná ako samostatný nadprirodzený hororový film. Kde však leží pravda?

Je film súčasťou univerza The Conjuring?

Horor bol premietaný na filmovom festivale SXSW, kde naň napísala recenziu Meagan Navarro. Tá dala veľmi jasne najavo, že Kliatba kvíliacej ženy je oficiálnou súčasťou univerza „The Conjuring„. To znamená, že existuje v rovnakom svete ako manželia Warrenovci, démonická mníška Valak alebo vražedná bábika Annabelle. Každopádne, narozdiel od filmov ako Annabelle alebo Mníška, snímka Kliatba kvíliacej ženy nedáva toto spojenie najavo až tak okato.

Jedným spojením je napríklad postava herca Tonyho Amendola, otec Perez, ktorý je známy z filmov Annabelle. Vo filme spomína jeho skúsenosti s posadnutou bábikou, čo snímku jasne zaraďuje do stredu časovej osi univerza The Conjuring. Kliatba kvíliacej ženy sa teda odohráva po filmoch Mníška, Annabelle a Annabelle: Zrodenie zla, no pred filmami V zajatí démonov a V zajatí démonov 2.

otec Perez
otec Perez z Annabelle, Zdroj: fusionmovies.to

O čom bude tento horor?

Film nám vyrozpráva príbeh o mladej žene, ktorá kedysi upila svoje deti a spáchala samovraždu hneď potom, čo si uvedomila, čo vlastne vykonala. Jej duša je teraz prekliata k tomu, aby vo svojom posmrtnom živote hľadala svoje deti už naveky.

A pokiaľ neviete nájsť tie svoje, môže si zobrať práve tie vaše. Túto legendu a zároveň nočnú moru s menom La Llorona na vlastnej koži zažije v 70. rokoch sociálna pracovníčka (Linda Cardellini), ktorej deti záhadne zmiznú.

Pokiaľ vás zaujíma aj zbytok univerza The Conjuring, tak neprehliadnite prvý teaser ku tretiemu filmu Annabelle, ktorý vyšiel ešte len včera. Ten odhalil oficiálny názov filmu (Annabelle Comes Home) spolu s dátumom premiéry.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -