Vrátila sa a znova pôjde o život – hororová Mníška 2 prišla do kín

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Démon Valak, ktorý na seba berie podobu démonickej rádovej sestry, sa vracia, aby nás vydesil na smrť! Do kín práve teraz dorazil horor Mníška 2, ktorý je pokračovaním filmového hitu z roku 2018, a zároveň voľnou súčasťou prepojeného sveta hororov V zajatí démonov.

Horor Mníška 2 dorazil do kín

V aktuálnom príbehu sa presunieme do roku 1956. Po vražde francúzskeho kňaza všetko nasvedčuje tomu, že jeho smrť má na svedomí démonické zlo, ktoré sa zdalo byť porazeným, no očividne znova naťahuje z pekla svoje pazúry. Mladá rádová sestra Irene (Taissa Farmiga), ktorá už démonovi Valakovi raz čelila, sa s ním bude musieť stretnúť na novom mieste znova, aby zabránila tomu najhoršiemu… Podarí sa jej a ďalšej odvážnej sestre Debre (Storm Reid) poraziť mocného a neľútostného nepriateľa?

Keď som prvýkrát čítala scenár, najviac ma nadchol príbeh priateľstva dvoch žien a dynamika medzi sestrou Irene a sestrou Debrou. Pracovať so Storm bolo úžasné. Cítim, že postave Debry prináša toľko nebojácnosti!“ hovorí skúsená Taissa Farmiga o svojej novej hereckej kolegyni Storm Reid, ktorú môžeme poznať napríklad zo seriálu Eufória či tohtoročného trileru Nezvestná. Práca na Mníške 2 bola podľa Farmigy výnimočnou skúsenosťou aj preto, lebo štáb nakrúcal vo viacerých starých budovách na juhu Francúzska, ktoré priali pochmúrnej atmosfére, a zároveň boli obkolesené krásnou provensálskou prírodou.

Mníška 2
Zdroj: Continental film

Tvorcovia však spomínajú aj na skutočne zvláštne náhody, ktoré sa počas príprav filmu diali. Neustále sa pri transporte rekvizít strácali kríže, kusy látky, z ktorej mal byť vyrobený kostým Mníšky, boli doručené na zlú adresu, alebo sa ukázalo, že objednávky, ktoré mali byť potvrdené, vôbec potvrdené nie sú. Všetko súviselo len s kostýmom postavy Mníšky, filmári preto nechceli nič riskovať a dielňu, kde kostým vznikal, pre istotu príležitostne vydymovali posvätnou šalviou.

Snímku Mníška 2 nakrútil talentovaný režisér Michael Chaves, ktorý ma svojom konte už horory V zajatí démonov: Prinútil ma k tomu diabol či Kliatba kvíliacej ženy. Jeho novinku do slovenských kín prináša distribučná spoločnosť Continental film.

Zdroj: TS Continental film

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -