TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #26

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #26

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Temný rytier

Zdroj: moviecitizens.com

Ako všetci vieme, oficiálne je venovaný zosnulému hercovi, ktorý stvárnil Jokera (Heath Ledger). Zároveň je však venovaný aj kaskadérovi menom Conway Wickliffe, ktorý zomrel v autonehode pri natáčaní.

Nedotknuteľní

najlepšia scéna z filmu Nedotknuteľní
Zdroj: spontaneouswhimsy.com

Po vydaní sa stal najúspešnejším francúzskym filmom v týchto krajinách: Nemecko, Španielsko, Taliansko, Holandsko, Švajčiarsko, Rakúsko, Izrael, Dánsko, Island, Estónsko, Južná Kórea, Mexiko, Brazília, Kolumbia, Venezuela, Peru, Hong Kong, Nový Zéland a Nórsko. Tomu vravím úspech.

Interstellar

Interstellar
Zdroj: interstellarmovie.net

Pre scénu na poli sa režisér Christopher Nolan rozhodol vysadiť 500 árov kukurice. Úrodu po dokončení scény predali a dokonca na nej aj zarobili.

Thor: Ragnarok

thorov otec odin thanos
Zdroj: technobuffalo.com

Sir Anthony Hopkins pôvodne odmietol opakovať rolu Odina. Po prečítaní scenára však zmenil svoje rozhodnutie a vo filme sa predsa len ukázal.

Wall-E

Zdroj: theverge.com

Andrew Stanton a tím z Pixaru počas svojej obednej prestávky pozerali filmy Charlesa Chaplina a Bustera Keatona. Každý jeden deň, po dobu jeden a pol roka. Malo ich to inšpirovať k lepším spôsobom vizuálneho rozprávania príbehu, čo jednoznačne prinieslo svoje ovocie.

Sherlock Holmes

sherlock holmes 3 robert downey jr.
Zdroj: emaze.com

Herec Robert Maillet dal omylom K.O. predstaviteľovi známeho detektíva (Robert Downey Jr.) počas natáčania scény, v ktorej sa ich postavy bijú.

Amadeus

amadeus salieri
Zdroj: imdb.com

F. Murray Abraham (Antonio Salieri) sa kvôli svojej komplexnej úlohe naučil čítať a hrať hudobné kompozície.

Blade Runner

Zdroj: independent.co.uk

Posledná scéna bola dokončená len zopár hodín predtým, ako malo štúdio odobrať kreatívnu kontrolu nad projektom od Ridleyho Scotta.

Nožnicovoruký Edward

Zdroj: filminquiry.com

Edward povie za celý film len 169 slov – aj za tie však Johnny Depp získal mnoho nominácií na prestížne ocenenia.

Taxi Driver

taxi driver robert de niro
Zdroj: biography.com

Robert De Niro podpísal zmluvu a kontrakt na 35-tisícový honorár. Ešte pred začiatkom natáčania však stihol vyhrať Oscara za film Krstný otec 2, vďaka čomu sa zo dňa na deň stal jedným z najznámejších hercov tej doby. Pre osobnosť takej kategórie by teda pôvodný honorár ani zďaleka nestačil a štúdio sa obávalo, že si začne pýtať viac. To sa však nestalo. De Niro uctil pôvodnú dohodu a bol rád, že na filme mohol pracovať.

Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -