FilmyNETFLIX

TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #47

Zaujímavé fakty o filmoch #47

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Sám Doma

Zdroj: vice.com

Bolestivo-vyzerajúce ornamenty a ostré ozdoby, na ktoré Marv stúpi, sú v skutočnosti sladkosti.

Uteč

jordan peele uteč

Zdroj: trbimg.com

Hudobník Chance the Rapper bol filmom tak ohromený, že v niektorých kinách v Chicagu vykúpil všetky voľné lístky. Ľuďom potom povedal, že kto príde, si ho bude môcť pozrieť zadarmo.

300

nové filmy na netflixe 300 gerard butler

Zdroj: slashfilm.com

Najväčšou tréningovou záťažou prešiel filmový Král Leonidas – Gerard Butler. Začal s výcvikom už päť mesiacov pred začiatkom natáčania a v záverčnej fáze tak mal dvoch trénerov – filmového a osobného. Drel denne naplno päť hodín.

Mad Max: Zbesilá cesta

tom hardy war party

Zdroj: flashwallpapers.com

Všetky automobilové scény boli skutočné. Či to boli havárie, pády z vozidiel, kaskadérske kúsky na vysokých “hojdačkách” alebo šľahajúce plameňomety – vrátane plameňometnej elektrickej gitary. To všetko neraz v rýchlosti 80 km/h, čo robilo vrásky hlavne kameramanom. Veľká časť záberov bola preto natočená pomocou vrtuľníkov a bezpilotných dronov – o polovicu z nich prišli pri natáčaní.

Interstallar

Zdroj: filmsufi.com

Filmový pás Interstellaru meria neuveriteľných 18 kilometrov a jeho hmotnosť je pol tony.

Ostrí chlapci

pokračovanie komédie ostrí chlapci

Zdroj: eile.ie

Než sa tvorcovia rozhodli natočiť celovečerný film, mali v úmysle tento projekt uviesť ako televízny seriál. Z návrhu sa však zišlo po tom, čo sa tvorcom zdalo, že pilotný diel nikam ďalej nepovedie.

Suicide Squad

Margot Robbie Gotham City Sirens

Zdroj: source.superherostuff.com

V rámci hľadania správneho tónu atmosféry filmu vznikli dva veľmi rozdielne trailery. Jeden zodpovedal Ayerovej vízii, druhý bol odľahčenejší a dali ho dohromady ľudia z agentúry Trailer Park. Keď potom v máji obidve verzie premietli testovaciemu publiku, zvíťazil zábavnejší variant.

Zachráňte vojaka Ryana

matt damon zachráňte vojaka ryana

Zdroj: nafilmu.cz

Kiná, ktoré film premietali, dostali pokyn, aby pri ňom zvýšili hlasitosť reproduktorov. Dôvod? Zvukové efekty sú jedným z najdôležitejších faktorov tejto snímky.

Avengers: Infinity War

Infinity War

Zdroj: hdqwalls.com

V máji 2018 to bol jeden z troch Marvel filmov, ktoré sa súčasne premietali v kinách. Tie ďalšie boli Black Panther a Deadpool 2.

Terminátor 2: Deň zúčtovania

roboti v Disney parkoch

Zdroj: screenrant.com

Jediný diel zo série, ktorý obdržal nomináciu na Oscara. Nominovaný však bol až 6-krát, pričom zlatú sošku si domov odniesol až za 4 kategórie.

 Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Reštart série Sám Doma na Disney+ spoznal svoju náhradu za Kevina

  FilmyTrailery

  Najnovší trailer k hororu Nenávisť ukazuje svoje krvavé hodnotenie R

  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  Pridaj komentár