TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #5

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #5

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Špión, ktorý ma dostal

Špión, ktorý ma dostal RECENZIA
Zdroj: hdqwalls.com

Postava Mily Kunis vo filme nevie prečítať ruské tabule v metre. V skutočnosti by s tým však nemala problém, keďže sa narodila v ZSSR v roku 1983, na území dnešnej Ukrajiny.

Temný rytier

Zdroj: wallpapermania.eu

Výhru Oscara Heatha Ledgera za Najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe po jeho smrti si všetci dobre pamätáme. Vedeli ste však, že to bolo prvýkrát v histórii, čo Cenu Akadémie vo veľkej kategórii udelili komiksovému filmu?

Krstný otec

Zdroj: tbrnewsmedia.com

Mačka, ktorú v otváracej scéne drží Marlon Brando, vôbec nebola plánovaná. Šlo o túlavú mačku, ktorú režisér Francis Ford Coppola našiel pobehovať po štúdiu Paramount Pictures.

Dobyvatelia stratenej archy

indiana jones 5 harrison ford
Zdroj: youtube.com

Počas natáčania v Tunise ochoreli a bojovali s nevoľnosťou prakticky všetci členovia štábu a hereckého obsadenia, okrem režisér Stevena Spielberga. Ten sa tomu vyhol tým, že jedol iba jedlo, ktoré si sám priniesol z domu: množstvo a množstvo cestovín z plechovky.

Avengers: Infinity War

captain america avengers infinity war dĺžka
Zdroj: saturn.sk

Chris Evans a Chris Hemsworth sami vymysleli dialóg, v ktorom si Captain America a Thor poukazujú na bradu a nové vlasy po tom, čo sa dlho nevideli. Napadlo im to preto, lebo si myslia, že tieto postavy sa poznajú dostatočne dlho na to, aby si len tak kamarátsky pokecali.

Terminátor 2: Deň zúčtovania

Terminator 2
Zdroj: wallpaperscraft.com

Produkcia sa natiahla na tak dlho, že na hercovi Edwardovi Furlongovi (John Connor) je jasne vidieť, ako starol. Pri natáčaní mal zhruba 14 rokov a kvôli puberte sa mu začal počas nakrúcania meniť hlas, ktorý potom museli upravovať v post-produkcii.

Návrat do budúcnosti

Zdroj: youtube.com

V roku 2010 Michael J. Fox povedal, že cudzí ľudia na ulici ho stále spoznávajú a vravia „McFly!“ Jedenkrát sa mu stalo, že bol v odľahlej džungli v juho-ázijskej krajine Bhután, vo východných Himalájach, a prešla okolo neho skupina budhistických mníchov, ktorí sa na neho pozreli a zvolali „Marty McFly!“

The Shining

Zdroj: aminoapps.com

Keďže bol herec Danny Lloyd tak veľmi mladý (6 rokov) a šlo o jeho prvú rolu vôbec, režisér Stanley Kubrick sa o neho poriadne staral. Počas natáčania ani len netušil, že sa nachádza v horore – bolo mu povedané, že ide o nejakú drámu. Navyše napríklad v scéne, kedy Wendy s krikom nesie Dannyho od Jacka, herečka v skutočnosti drží realistickú figurínu, aby sa mladý herec v takejto desivej scéne nemusel nachádzať. Pravdu si uvedomil až o niekoľko rokov neskôr, kedy mu ukázali cenzurovanú verziu film. Plnú verziu si prvýkrát pozrel až vo veku 17 rokov – 11 rokov po tom, čo ho natočili.

Gauneri

Zdroj: hollywoodreporter.com

Speváčka Madonna, o ktorej sa rozpráva v otváracom dialógu, tento film veľmi obľubuje. Nepáči sa jej však spôsob, akým režisér Quentin Tarantino pochopil pieseň „Like a Virgin“. Darovala mu preto kópiu svojho albumu Erotica, ku ktorému mu napísala: „Pre Quentina, nie je to o čur*koch, je to o láske. Madonna.“

Mníška

horor mníška
Zdroj: bloody-disgusting.com

Príbeh sa časovo odohráva pred spin-offom Anabelle 2: Zrodenie zla, čím sa stáva chronologicky prvým filmom hororovej série V zajatí démonov.

Zdroj: csfd.cz, imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -