TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #60

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #60

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Schindlerov zoznam

Zdroj: hustonsite.files.wordpress.com

Režisér Steven Spielberg dostal povolenie natáčať priamo v koncentračnom tábore pri Osvienčime, no ponuku odmietol, kvôli rešpektu voči zosnulým. Scény z tábora tak boli v skutočnosti natočené vonku za bránami, kde bol postavený realistický pľac.

Taxikár

Zdroj: biography.com

Robert De Niro podpísal zmluvu a kontrakt na 35-tisícový honorár. Ešte pred začiatkom natáčania však stihol vyhrať Oscara za film Krstný otec 2, vďaka čomu sa zo dňa na deň stal jedným z najznámejších hercov tej doby. Pre osobnosť takej kategórie by teda pôvodný honorár ani zďaleka nestačil a štúdio sa obávalo, že si začne pýtať viac, na čo by nebol rozpočet. To sa však nestalo. De Niro uctil pôvodnú dohodu a bol rád, že na filme mohol pracovať.

Temný rytier

návrat temného rytiera the dark knight rises christian bale
Zdroj: batman-on-film.com

Bruce Wayne sa vo filme vozí na aute Lamborghini Murcielago. Španielske slovo pre „netopier“ znie “murciélago.”

2001: Vesmírna odysea

koniec filmu 2001: Vesmírna Odysea
Zdroj: sciencefiction.com

Pri premiérovom premietaní jedného z najuznávanejších filmov súčasnosti z kina pred koncom odišlo až 241 nespokojných ľudí, vrátane herca Rocka Hudsona, ktorý sa vyjadril nasledovne: “Povie mi niekto, o čom to dopekla je?” Arthur C. Clarke na to neskôr povedal: “Ak úplne porozumiete ‘2001’, tak sme zlyhali. Chceli sme vytvoriť omnoho viac otázok, ako sme zodpovedali.”

Iron Man

Zdroj: digitalspy.com

Ponuka produkcie sa dostala až ku 30 scenáristom, ktorí ju odmietli, pretože si mysleli, že Iron Man je príliš neznáma komiksová postava. Taktiež sa báli spolupráce so spoločnosťou, ktorá mala reálne skúsenosti len s vydávaním komiksov. Ako sa tie časy menia.

Star Wars: Epizóda VIII – Poslední Jediovia

star wars: the last jedi druhá verzia
Zdroj: hdwallpapers.in

Aj keď sa Disney rozhodlo nepoužiť príbehy nových častí, ktoré vymyslel George Lucas, pár nápadov si od neho prepožičali. Tým najväčším bol Luke Skywalker žijúci na odľahlom území, kde po čase začal trénovať nádejnú ženu (v Lucasovom príbehu sa volala Kira).

Ľadové kráľovstvo

Zdroj: retrosport.sk

Scenáristka Jennifer Lee odhalila, že Anna má 18 rokov, zatiaľ čo Elsa a Kristoff majú 21 rokov a Hans 23 rokov.

Mission: Impossible

Zdroj: cdn-static.denofgeek.com

Pri natáčaní scény, kedy Tom Cruise zoskočí zo stropu s lanom a ostane visieť len centimetre nad zemou, si stále búchal hlavu o zem. Vtedy dostal nápad dať si do topánok mince, aby bol lepšie vyvážený.

Rear Window

Zdroj: thefilmexperience.net

V krátkom príbehu Cornella Woolricha, na ktorom je film založený, sa o zlomenej nohe hlavnej postavy dozvedáme až v úplne poslednom riadku textu.

Toy Story

Zdroj: fanpop.com

Niektoré počítačové 3D efekty boli v čase tvorby tohto filmu príliš komplikované. Tvorcovia sa im preto jednoducho vyhli. Príkladom je napríklad výbuch Combat Carla, ktorý sa stane mimo obrazu. Táto skutočnosť taktiež ovplyvnila vlasy každej z postáv, keďže vymodelovať krátky účes alebo cop je omnoho jednoduchšie, ako keby boli rozpustené.

Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -