TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených osobnostiach #65

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Zaujímavé fakty o osobnostiach #65

Poznáme ich pravdepodobne všetci. Či už z televízie, alebo plátna kín. Takmer nikto však nepozná rôzne zaujímavé pikošky a fakty, ktoré sa skrývajú za týmito známymi tvárami. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených osobnostiach, ktoré si určite nevedel!

Lady Gaga

Lady Gaga
Zdroj: noticiasaominuto.com

Speváčka a herečka Lady Gaga je vôbec prvou osobou v histórii, ktorej sa podarilo získať ceny Oscara, Grammy, BAFTA a Zlatého glóbusu v rovnakej sezóne.

Kevin Hart

Zdroj: screenrant.com

Pôvodne mal tohtoročné Oscary moderovať herec Kevin Hart, no nakoniec ho z tejto pozície vyhodili kvôli jeho starým homofobickým tweetom. Celé udeľovanie cien tak prebehlo bez moderátora a pravdepodobne išlo o najlepší nápad vôbec!

Yalitza Aparicio

roma
Zdroj: hollywoodreporter.com

Jej úloha vo filme Roma (2018) je jej prvou hereckou skúsenosťou vôbec. Aj napriek tomu dostala nomináciu na Oscara za najlepšiu herečku v hlavnej úlohe, čo sa pri prvej hereckej úlohe podarilo iba trom ďalším ľudom v histórii!

Rami Malek

Mr Robot
Zdroj: VanityFair.com

Herec Rami Malek je vôbec prvým hercom s arabským a egyptským pôvodom, ktorý kedy dostal nomináciu a výhru na Oscaroch za najlepšieho herca v hlavnej úlohe!

Alfonso Cuarón

Alfonso Cuarón
Zdroj: reuters.com

Režisér Alfonso Cuarón sa stal vôbec prvou osobou v Oscarovej histórii, ktorá bola nominovaná zároveň na najlepšiu réžiu a najlepšiu kameru za rovnaký film v rovnaký rok. V oboch kategóriach bol nominovaný za jeho prácu na filme Roma (2018). Okrem toho získal aj nominácie na najlepší originálny scenár, najlepší zahraničný film a najlepší film. Z piatich nominácii premenil tri.

Mahershala Ali

Mahershala Ali
Zdroj: theguardian.com

Herec Mahershala Ali sa pridáva ku Marlonovi Brandovi, Jackovi Nicholsonovi, Dustinovi Hoffmanovi a Gene Hackmanovi, pretože má dva Oscary za herecké výkony vo filmoch, ktoré dostali Oscara za najlepší film. Máme tým na mysli jeho najlepšie herecké výkony vo vedľajšej úlohe vo filmoch Moonlight (2016) a Green Book (2018).

Olivia Colman

Olivia Colman
Zdroj: newstatesman.com

Herečka Olivia Colman získala Oscara za najlepší herecký výkon v hlavnej úlohe za film The Favorite (2018). Keď jej bol ten Oscar odovzdaný, poznamenala, že je jej veľkým idolom herečka Glenn Close. Iróniou je, že práve jej vyfúkla Oscara, keďže bola najväčšou favoritkou tohto ročníka!

Ludwig Goransson

Black Panther
Zdroj: hollywoodreporter.com

Oscara za najlepšiu hudbu získal film Black Panther (2018), ktorú zložil mladý švédsky skladateľ Ludwig Goransson. Určite to bolo zaslúžene, keďže tento soundtrack išiel nahrávať až do ďalekej Afriky. Pokiaľ si chcete prečítať viac o vzniku výherného soundtracku, určite klikajte na tento odkaz!

Glenn Close

glenn close the wife
Zdroj: newyorker.com

Ako herečka pôsobí už od roku 1975 a spolu dostala 7 nominácii na Oscara. Tento rok sa dúfalo, že sa jej konečne ujde výhra za najlepší herecký výkon vo filme The Wife (2017). Bohužiaľ, vyfúkla jej to Olivia Colman.

Adam Lambert

Adam Lambert
Zdroj: Noam Galai/Getty Images

Skupina Queen nakoniec aj po rôznych nedorozumeniach vystúpila na tohtoročných Oscaroch. Jej spevákom nebol nikto iný, ako Adam Lambert, ktorý s nimi koncertuje už od roku 2011. Zaujímavosťou je, že herca v hlavnej úlohe vyhral Rami Malek práve za stvárnenie Freddieho Mercuryho vo filme Bohemian Rhapsody (2018)!

Zdroj: imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -