10 prípadov, kedy boli herci počas natáčania opití a priniesli ikonické výkony!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Opití herci a ich známe výkony

Keď herec Dustin Hoffman nespal štyri dni vkuse aby sa pripravil na stvárnenie svojej vyčerpanej postavy vo filme Maratónec, Peter O’Toole mu povedal: „Môj drahý chlapče, skúšal si niekedy herectvo?“

No ako sa ukazuje, pre niektorých hercov znamená, že rola pijana zahŕňa pitie alkoholu pre dobro filmu, jeho požívanie na pľaci či dokonca aj pred kamerou. Či už si to chcete priznať alebo nie, viac ako zopár z našich obľúbených filmov zahŕňa hercov, ktorí boli pri predvádzaní svojho umenia značne pod vplyvom. Väčšina z týchto prípadov pritom ani nebola pre dobro role. Niektoré boli náhodné a zvyšok je len jednoduchým následkom psychologického nátlaku, ktorý na človeka vytvára práca v Hollywoode. Nech sa páči, tu je zoznam zopár hercov, ktorí mali štrngnuté popri hraní:

Billy Bob Thornton (Santa je úchyl!)

Zdroj: empireonline.com

Boli by ste mierne sklamaní, ak by herec nebol totálne na mol počas natáčania „Zlého Santu.“ Thornton sa priznal, že pod vplyvom bol počas značne dlhej časti natáčania. Možno preto, že jeho tvorcovia sa snažili filmu dodať nejakú tú realistickosť.

Margot Robbie (Vlk z Wall Street)

Zdroj: youtube.com

Toto bola bezpochyby rola, ktorá herečku vystrelila na vrchol slávy. Čo viac si ako herec môžete priať, než hrať po boku Leonarda DiCapria? Spolupracovať s legendami však niekedy musí byť stresujúce. Margot bola dokonca tak nervózna, že pred jej prvým intímnym natáčaním s DiCapriom si musela dať 3 panáky tequily, nech sa upokojí.

Johnny Depp (Rumový denník)

Zdroj: japantimes.co.jp

Tento prípad možno nikoho neprekvapí. Média sú totižto značne zafixované na dokumentácie všetkej konzumácie alkoholu touto hereckou legendou. Konkrétne v tomto prípade však šlo o druh herectva. Keďže sa Deppova postava v príbehu často stretávala s nápojom zábavy, herec a režisér Bruce Robinson mali na pľaci neustále prítomnú fľašu whisky Chivas Regal.

Brad Pitt a Edward Norton (Klub bitkárov)

Zdroj: broadly.vice.com

Toto je jeden z miliónov dôvodov, prečo milovať filmy Davida Finchera. Táto legenda je vždy ochotná zájsť o niečo ďalej, len aby zo svojich hercov získala ďalšiu štipku autenticity. Podľa všetkého Nortona a Pitta režisér naskočil nezvyčajným štýlom. Počas obyčajného alkoholového posedenia sa pri dvojici objavil Fincher, dal im nejaký dialóg a jednoducho zapol kamery. Dvojica potom pokračovala v hraní a zaistila hneď niekoľko ikonických scén naraz.

Mila Kunis a Natalie Portman (Čierna ľabuť)

Zdroj: all4women.co.za

Je zdanlivo zvykom, že pred takmer každým natáčaním sexuálnych scén sa treba opiť. Herečky Kunis a Portman tak spolu vypili fľašu tequily, po čom mohli v pokoji a uvoľnene zahrať svoju intímnu scénu.

Shia LaBeouf (Zem bez zákona)

Zdroj: conversationsabouther.net

Počas natáčania filmu vraj herec vypil toľko domácej pálenky aby sa „dostal do role,“ že sa často stal agresívnym voči hereckej kolegyni Mia Wasikowska. Ona sa dokonca aj snažila od natáčania ustúpiť, pretože v hercovej prítomnosti sa necítila príjemne. On ju v odchode podľa všetkého podporoval, pričom medzi zábermi na ňu kričal: „just do it!“

Jennifer Lawrence (Hry o život)

Väčšina ľudí ju pozná pre jej rolu Katniss Everdeen
Zdroj: vanityfair.com

Občas sa vraví, že dlhá a hlboká nuda vie byť horšia, ako bolesť. Známa herečka bola pochopiteľne tak znudená počas toho, ako čakala, kedy ju zavolajú na pľac, že sa rozhodla vypiť niekoľko piña colad. Hádame, že ísť si zabehať, pozrieť si televíziu alebo sa zahrať na telefóne už na zahnanie nudy nestačí.

Daniel Radcliffe (Harry Potter)

Návrat Harryho Pottera
Zdroj: wall.alphacoders.com

Áno, ani váš najväčší detský hrdina nie je bezchybný. Radcliffe už mnohokrát priznal, že počas konkrétnych dvoch rokov bojoval s alkoholizmom. Pod vplyvom bol niekedy až tak veľmi, že si ledva pamätá, čo sa dialo. Ako herec povedal: „Môžem si spomenúť na niekoľko scén, pri ktorých jednoducho nie som prítomný. Mŕtvy za očiami. Mám veľmi návykovú osobnosť. Šlo o problém“

Robert Shaw (Čeľuste)

Zdroj: youtube.com

Pamätáte si scénu, kedy sa herec opije v podpalubí a zvyšku posádky prednesie známu reč? Shaw sa vraj pred prvým natáčaním tejto scény rozsekal až tak veľmi, že omdlel a nakrúcanie sa muselo posunúť na nadchádzajúci deň.

Martin Sheen (Apocalypse Now)

Zdroj: geeky.com.ar

Toto je film, ktorý mal zdanlivo skoncovať so všetkými filmami. Natáčanie snímky trvalo tak nečakane dlho, prekročilo produkčný rozpočet tak veľmi a kompletne pomiatlo hlavy všetkým zúčastneným, že režisér Francis Ford Coppola rozmýšľal nad samovraždou a herec Martin Sheen prekonal infarkt. Sheen sa pochopiteľne obrátil na alkohol vo veľkom štýle, hlavne v otváracej scéne, kedy rukou rozbil zrkadlo, rozrezal si ruku a takmer zaútočil na režiséra. Legendárne filmy sa totižto, ako vieme, nezaobídu bez dobrého hlavného deja, ani mrazivého príbehu zo zákulisia.

Aký máte názor na hercov, ktorí si pri natáčaní vypijú? Ide podľa vás o spôsob, ako sa lepšie vcítiť do postavy, odhrnúť nervozitu či vysporiadať sa so stresom spojeným s prácou v Hollywoode? Alebo je toto správanie nezodpovedné a ako režisér by ste ho nerešpektovali? Nech už je váš názor akýkoľvek, nedá sa popierať, že aj opití herci priniesli jedny z najikonickejších scén všetkých čias.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -