Obrovská tragédia. Zomrel herec Matthew Perry známy ako Chandler z Priateľov

Nenechajte si ujsť

Zomrel Chandler z Priateľov

Matthew Perry, ktorý sa preslávil predovšetkým ako Chandler v ikonickom seriáli Priatelia, zomrel vo veku 54 rokov. Hercovo telo našli vo vírivke v jeho dome v Los Angeles a okamžite k nemu bola privolaná záchranka, informuje TMZ. Pravdepodobnou príčinou smrti je zástava srdca, oficiálny dôvod hercovej smrti bude potvrdený po nariadenej pitve.

Matthew Perry s herectvom začínal ešte na strednej škole, na začiatku kariéry sa objavoval skôr v menších úlohách, ktoré mu však nepriniesli želanú pozornosť. To sa zmenilo na jeseň 1994 po premiére seriálu Priatelia, kde bol Perry obsadený do jednej z hlavných úloh. Stvárnil tu Chandlera Binga, ktorého si fanúšikovia zamilovali vďaka sarkastickým poznámkam a jedinečnou schopnosťou vytvárať komické momenty aj v tých najťažších situáciách.

Ako vyzeralo prvé promo video na populárny sitkom Priatelia?
TMDB

Celý život bojoval so závislosťou

Herec sa so slávou vyrovnával iba ťažko a postupne si vybudoval závislosť od alkoholu i liekov. Matthew Perry mnohokrát otvorene hovoril o svojich problémoch so závislosťou. V jednom rozhovore uviedol, že počas natáčania seriálu Priatelia užíval až 55 tabliet Vicodinu denne. Jeho závislosť sa prejavila aj na jeho zdraví. V roku 2018 utrpel gastrointestinálnu perforáciu, ktorá bola spôsobená nadmerným užívaním opioidov, a musel bojovať o svoj život. Počas liečby prežil dve týždne v kóme a strávil päť mesiacov v nemocnici, informuje Etonline. ​

Perry ešte minulý rok vydal knihu Priatelia, lásky a jedna hrozná potvora, v ktorej otvorene hovorí o živote v rozvrátenej rodine, nádejnej kariére tenistu a neskoršej hereckej sláve. Zároveň rozpráva o pokoji, za ktorý vďačí abstinencii, a o tom, ako vnímal všadeprítomnosť Priateľov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -