Prvý pohľad na kontroverznú Snehulienku: Zhovadili milovanú Disneyovku, kritika smeruje aj od hviezdy GoT

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Hraná Snehulienka sa pýši prvým záberom

Štúdio Disney pokračuje v trende prerábania starých animákov na hrané filmy. Jedným z najbližších bude aj legendárny príbeh Snehulienka, ktorý sa stane remakom vôbec prvého celovečerného animáku od štúdia z roku 1937. Okrem toho, že je vonku prvý oficiálny záber z filmu, vyšla aj informácia o posunutí filmovej premiéry, upozorňuje ComicBook. Hranú rozprávku si tak pozrieme až o rok neskôr, z čoho sa mnohí tešia. Od Snehulienky totiž istá skupina divákov nečaká nič dobré.

Pôvodný dátum premiéry bol stanovený štúdiom na marec 2024. Film si nakoniec ale pozrieme až v marci 2025. Štúdio spolu so Snehulienkou posunulo aj ďalšie projekty. Nepomenovaný Disney film posunuli z februára na apríl 2024, Elio z marca 2024 na jún 2025, ďalší nepomenovaný Disney projekt bol úplne odstránený z marca 2025 a nešpecifikovaný Pixar projekt prišiel o dátum vydania v júni 2025.

CGI trpaslíci kvôli kritike Petera Dinklagea?

Disney stiahlo z kalendára premiér aj film Magazine Dreams najmä kvôli nedávnym obvineniam, ktoré boli vznesené proti Jonathanovi Majorsovi. Viacero filmov vrátane Snehulienky tak vyjde neskôr. Prvý záber okrem Snehulienky (Rachel Zegler) ukázal aj siedmich trpaslíkov – Vedko, Dudroš, Šťastko, Spachtoš, Hapči, Plaško a Kýblik.

Snehulienka a 7 trpaslíkov
Zdroj: Disney

Trpaslíci sú vytvorení za pomoci CGI, čo je pravdepodobne reakcia na vyjadrenie, ktoré k filmu dávnejšie poskytol herec Peter Dinklage (Hry o tróny). Herec trpí trpasličím vzrastom (dwarfizmom), a tak sa často vyjadruje k obsadzovaniu hercov nízkeho vzrastu alebo k prezentovaniu trpaslíkov v projektoch. Už dávnejšie vyjadril svoje rozhorčenie nad tým, aké spiatočnícke je vyobrazenie 7 trpaslíkov v pôvodnom animáku.

Narážal na to, že sedem ľudí s trpasličím vzrastom býva spolu v jaskyni. Dúfal, že takto v novom filme vyobrazení nebudú. Hercove slová boli vypočuté štúdiom, ktoré ho uistilo, že sa vyhne stereotypom z animáku a všetky kroky riešia s komunitou ľudí trpasličieho vzrastu. Štúdio sa preto rozhodlo urobiť krok vpred netradičným spôsobom a namiesto obsadenia reálnych hercov postavy naanimovalo.

Kontroverzné obsadenie ikonickej rozprávky

Dinklage ani komunita sa k tomu zatiaľ nevyjadrili, no ide o zaujímavý ťah. Z prvého záberu to síce vyzerá, že trpaslíci stále bývajú spolu pod jednou strechou, ale ani zďaleka sa nepodobajú na bežných ľudí s dwarfizmom. Pôsobia skôr ako mystické bytosti.

Avšak, trpaslíci neboli jediná kontroverzná téma ohľadom filmu. Ako prvé sa totiž riešilo obsadenie herečky Rachel Zegler do hlavnej úlohy, pripomína Variety.

S tým mnoho ľudí nesúhlasilo, keďže podľa nich už Snehulienkino meno naznačovalo, akej farby pleti by mala byť. Fanúšikov ďalej pobúrilo aj moderné spracovanie, ktoré sa má podľa Zegler menej zamerať na romantický príbeh. Skôr uvidíme príbeh o princeznej, z ktorej sa stane líderka, ktorú v nej jej otec (kráľ) vždy videl. Herečka ale verí, že postava môže byť aj princezná, aj hrdinka zároveň.

Okrem nej si vo filme zahrajú aj Gal Gadot (Zlá kráľovná), Ansu Kabia (Lovec) či Andrew Burnap ako úplne nová postava menom Jonathan, ktorá bola vytvorená pre hranú verziu. Film zrežíruje Marc Webb (Amazing Spider-Man). Scenár k filmu napísala dvojica Greta Gerwig (Barbie) a Erin Cressida Wilson (Chloe). Hranej Disney princeznej sa v kinách nakoniec dočkáme až v marci 2025.

Čo hovoríte na prvý záber z filmu a na toto vyobrazenie trpaslíkov?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -