10 skvelých herečiek, ktorým sa zatiaľ nepodarilo získať Oscara

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

V Hollywoode nájdete veľa skvelých herečiek, no len niektoré z nich získali ocenenenie, po ktorom túži každý filmový tvorca. Oscara získa len herečka, ktorá má potrebný talent, ale aj dávku šťastia, pretože súčasná konkurencia je veľmi vysoká. Dnes sa pozrieme na skvelé herečky, ktorým zrejme to pomyselné šťastie chýbalo!

10. Naomi Watts

Naomi nezískala Oscara a to aj napriek tomu, že za svoju kariéru už získala dve nominácie. Tú prvú v roku 2004 za jej výkon vo filme 21 gramov, ďalšiu v roku 2013, za jej výkon vo filme Nič nás nerozdelí. Naomi ešte nekončí s hereckou kariérou, tak snáď jej to už nabudúce vyjde.

Zdroj: empireonline.com

9. Angela Bassett

Angelu môžete poznať z filmov ako Pád bieleho domu či Black Panther. Táto herečka si zahrala v mnohých blockbusteroch, no aj jej sa podarilo získať nomináciu na Oscara a to za jej výkon vo filme Tina (1993). Napriek jej naozaj pôsobivému výkonu sa jej Oscara získať nepodarilo.

Zdroj: vanityfair.com

8. Amy Adams

Túto herečku vám snáď ani nemusíme predstavovať. Amy sa podarilo získať až 5 nominácii na Oscara! Preto si nevieme vysvetliť fakt, že ani jednu z nich nepremenila na konečnú výhru. Amy zažiarila vo filmoch od Disney, no časom sa prepracovala k serióznym projektom a dnes ju poznáme ako jednu z najlepších herečiek na svete. Zahrala si napríklad vo filmoch Prvý kontakt (2016), Nočné zvieratá (2016) a momentálne stvárňuje Lois Laneovú vo filmoch DCEU. 

Zdroj: clothesonfilm.com

7. Winona Ryder

Winona zrejme najviac zažiarila vo filme Tima Burtona Nožnicovoruký Edward (1990). V tomto filme si zahrala po boku Johnnyho Deppa, do ktorého sa zaľúbila. Aj Winona získala nominácie na Oscara a to za filmy Vek nevinnosti (1993) a Mladé ženy (1994). Áno, Winone sa podarilo získať dve nominácie po sebe, no žiaľ ani jednu z nich nepremenila na výhru.

Zdroj: boxden.com

6. Jessica Chastain

Jessica sa za pár rokov vypracovala na svetovú megastar. V súčasnosti zahviezdila v jej solo filme od Aarona Sorkina Molly a jej hra (2017). No pred pár rokmi bojovala o Oscara a to hneď dvakrát po sebe. Najskôr vďaka výbornej dráme Farba citov (2011) a o rok neskôr vďaka thrilleru 30 minút po polnoci (2012). Žiaľ, ani jej sa nepodarilo získať Oscara a tak sa zatiaľ môže pýšiť týmito dvoma nomináciami.

Zdroj: blogspot.com

5. Helena Bonham Carter

Ani táto skvelá herečka doteraz nezískala Oscara. Na konte má rovnako ako Jessica a Winona dve nominácie na Oscara. Prvú za jej výkon vo filme The Wings of the Dowe (1998 – Krídla vášne) a druhú za jej výkon v megahite Kráľova reč (2010). Práve druhá nominácia jej mohla vyniesť Oscara, pretože film Kráľova reč Toma Hoopera pozbieral v ten rok dosť ocenení, napríklad aj Oscara v kategóriach réžia, najlepší film a herec v hlavnej úlohe. No Helene musela stačiť nominácia.

Zdroj: pinterest.com

4. Keira Knightley

Máme tu ďalšiu skvelú herečku s dvoma nomináciámi na Oscara. Keiru určite poznáte vďaka sérii Piráti Karibiku, kde stvárnila Elizabeth Swanovú. No Keira si zahrala aj v iných známych filmoch ako Láska nebeská (2004), Pýcha a predsudok (2005) či Kód Enigmy (2014). Práve za posledné menované filmy získala herečka svoje nominácie na Oscara. Snáď to Keire vyjde nabudúce, veď ako sa hovorí, do tretice všetko dobré.

Zdroj: davidtate.us

3. Glenn Close

Glenn obdržala až 6 nominácii na Oscara, no ani raz sa jej nepodarilo Oscara aj získať. To by naštvalo aj mňa. Glenn si však množstvo fanúšikov a svoje „neúspechy“ na Oscaroch berie športovo. Prvú nominácia získala za film Svet podľa Garpa (1982), ďalšiu nomináciu získala v roku 1983 za jej výkon vo filme The Big Chill. Aj v ďalšom roku 1984 sa Glenn darilo a získala nomináciu za jej herectvo vo filme Prirodzený talent. Ďalšiu svoju nomináciu získala v roku 1988 vďaka filmu Osudová príťažlivosť. V roku 1988 si zahrala vo filme s podobnou tématikou Nebezpečné známosti a urobila dobre, pretože v roku 1989 získala ďalšiu nomináciu na Oscara. Na poslednú 6. nomináciu si musela počkať až do roku 2012. V roku 2011 si totiž zahrala vo filme Albert Nobbs. 

Zdroj: weburg.net

2. Rooney Mara

Rooney je skvelá herečka, ktorá sa presadila hlavne vďaka režisérovi menom David Fincher. Ten ju najprv obsadil do filmu Sociálna sieť. Jej výkon sa mu natoľko zapáčil, že jej ponúkol rolu ženskej hackerky v thrilleri Muži, ktorí nenávidia ženy (2011). Práve za jej výborný výkon v tomto filme získala herečka svoju prvú nomináciu na Oscara. Tú ďalšiu získala vďaka filmu Carol (2015), kde si zahrala v mileneckom páre s Cate Blanchett. Rooney ma celú kariéru pred sebou a keď sa spätne pozrieme na role, ktoré si vyberá, tak môžeme povedať, že ju Oscar určite neminie.

Zdroj: bruzz.be

1. Annette Bening

Annette určite poznáte vďaka Oscarovému megahitu Americká krása. Annette získala celkovo 4 nominácie na Oscara (Švindiari, Decká sú v pohode, Božská Júlia), no zrejme najviac ju mrzí, že sa jej nepodarilo získať vytúžené ocenenie pri „žatve,“ ktorú na Oscaroch spôsobila Americká krása. Vo všetkých smeroch tento film predbehol uznávanú Zelenú míľu a Oscara si napokon odniesol režisér, kameraman, scenárista či dokonca herec v hlavnej úlohe (Kevin Spacey). Ako sme už písali pri Helene, Annette sa musela zmieriť s nomináciou. 

Zdroj: speakerscorner.me
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -