10 zaujímavostí zo sveta Marvelu #7

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Dnes sa zase pozrieme do sveta Marvelu. Samozrejme nám ide len o vaše obľúbené filmy, ktoré zbožňujeme aj my. No určite sa netešíte na Infinity War tak, ako my!

1. Deadpool (2016)

Deadpool vo filme hovorí, že si vybral červenú farbu svojho obleku, pretože jeho nepriatelia tak nevidia, keď krváca. To možno považovať za odkaz na seriál Daredevil, kde hovorí to isté malý Matt (Skylar Gaertner) svojmu otcovi (John Patrick Hayden), ktorý má červené oblečenie.

Zdroj: energy106.ca

2. Deadpool 2 (2018)

Domino (Zazie Beetz) a Cable (Josh Brolin) museli absolvovať dokrútky, pretože publiku, ktoré bolo na testovacej projekcii, sa postavy tak veľmi páčili, že štúdio sa rozhodlo pridať viac scén s nimi. 

Zdroj: muropaketti.com

3. X-Force (2018)

Prvá zmienka o prebiehajúcej produkcii filmu sa objavila 11. júla 2013. 

Zdroj: laprensa.hn

4. X-Men: Apokalypsa (2016)

Film má na konci titulkov scénku, ktorá odkazuje na postavu menom Nathaniel Essex alias Mister Sinister, ktorý je jedným z ďalších ikonických protivníkov tímu X-men.

Zdroj: cdn-static.denofgeek.com

5. Avengers: Infinity War (2018)

Prvý trailer na film Avengers: Infinity War (zverejnený 29. 11. 2017) sa stal vôbec prvým filmovým trailerom, ktorý pokoril métu 100 miliónov zhliadnutí na Youtube, len na jedinom kanáli (Marvel Entertainment). Hneď nasledujúci deň túto métu síce pokoril ďalší trailer (na Star Wars: Sila sa prebúdza), ktorý už ale bol zverejnený v októbri roku 2015. Tým ale prvý trailer na Avengers: Infinity War nekončí a za 3 mesiace, sa dostal na hranicu 150 miliónov zhliadnutí na Youtube len na jedinom kanáli (Marvel Entertainment) a tým len upevnil svoje 1. miesto v rebríčku najsledovanejších filmových trailerov vôbec.

Zdroj: gamespot.com

6. Captain Marvel (2019)

Ide o štvrtý komiksový film, v ktorom je hlavnou hrdinkou žena. Predtým dostali svoje vlastné filmy iba Catwoman (2004), Elektra (2005) a Wonder Woman (2017).

Zdroj: imdb.com

7. Strážcovia Galaxie (2014)

Režisér James Gunn priznal, že scéna, kedy Groot (Vin Diesel) vypustí svetlušky, bola inšpirovaná podobnou scénou z filmu Nožnicovoruký Edward (1990) s názvom „Ice Dance,“ kde Kim (Winona Ryder) tancuje medzi padajúcimi vločkami snehu.

Zdroj: vignette.wikia.nocookie.net

8. Iron Man 3 (2013)

Vo filme mali prvýkrát možnosť vzájomnej spolupráce Robert Downey Jr. a Ben Kingsley. Obaja herci sa tiež objavili vo významných úlohách filmov režiséra Richarda Attenborougha Chaplin (1992) a Gándhí (1982). Keď sa na natáčaní prvýkrát zišli, nechali sa vyfotografovať a túto fotografiu poslali svojmu spoločnému priateľovi. 

Zdroj: denofgeek.com

9. Doctor Strange (2016)

Filmovanie snímky prebiehalo najmä v USA, vo filmových štúdiách vo Veľkej Británii, ČínyHong Kongu. 

variety.com

10. Jessica Jones (2015)

Krysten Ritter, ktorá v seriáli stvárnila súkromnú detektívku Jessicu Jones, sa už v seriáli o súkromnej detektívke objavila v minulosti. Bolo to v seriáli Veronika Marsová, kde účinkovala v 8 epizódach 2. série ako Gia Goodman.

Zdroj: nerdist.com
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -