Filmová adaptácia populárnej mangy/anime Akira? Ak áno, tak od režiséra nového Thora!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Po takmer desaťročnom vývoji sa situácia ohľadom novej adaptácie mangy Akira štúdia Warner Bros. lepší! Ešte minulý mesiac sa totižto objavila správa, že režisér Taika Waititi by si mohol film zrežírovať. A aj keď nie je nič oficiálne potvrdené, režisér už stihol potvrdiť to, že nad jeho zapojením v tomto projekte sa vážne uvažuje. To nám Taika prezradil počas reklamovania svojho očakávaného filmu Thor: Ragnarok, ktorý sa do našich kín dostane už 2. novembra. Režisér verejnosti dokonca už stihol prezradiť, že ak by sa stal režisérom nového filmu Akira, celkom určite by sa vyhol kontroverznému „whitewashingu“!

zdroj: geektyrant.com

Akira, Taika a tzv. whitewashing

Whitewashing je novodobý pojem, ktorý sa používa na opis situácie, kedy štúdio do filmov založených na cudzokrajných predlohách obsadí bielych hercov. Dobrým príkladom je adaptácia anime Ghost in the Shell, kde si hlavnú úlohu japonskej hrdinky zahrala Scarlett Johansson. Na otázku, či by do hlavných úloh vo filme Akira obsadil ázijských hercov, odpovedal režisér Taika Waititi takto:

Bezpochyby. Ozajstní ázijskí tínedžeri by pre mňa boli správnou cestou a pravdepodobne by neboli, respektíve nemali známe meno. Šlo by o doposiaľ nenájdený, vlastne nevyužitý talent. Takže áno, pravdepodobne by som to chcel spraviť presne priamo podľa kníh (manga).

V nedávnych rokoch štúdio rozmýšľalo o obsadení bielych hercov ako Zac Efron, James Franco, Keanu Reeves a mnoho ďalších. To však bolo dávne pred popularizáciou kontroverzie whitewashingu, kedy si to štúdiá a filmári konečne všimli. V minulosti sa nový scenár dočkal verzií od Danteho Harpera, Marca Ramireza a dokonca sa aj objavili zvesti, že o projekt sa zaujímajú Jordan Peele a Christopher Nolan. Posledné správy nám dokonca odhalili, že tvorca Akiry, Katsuhiro Otomo má nad štúdiom finálne slovo, takže fanúšikovia si môžu byť istí, že pôjde o vernú adaptáciu.

Taika Waititi ešte stihol odhaliť, že anime adaptáciu z roku 1988 miluje. Jeho film by však nebol remake, ale nová adaptácia originálnej mangy. Ani najväčší fanúšik teda vďaka faktu, že na projekt dohliada samotný tvorca, nevie nájsť ani len najmenšie negatívum na pripravovanom live-action filme Akira! A čo vy, tešíte sa naň?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -