Plač a zmätok. Takto reagovali herci, keď sa dozvedeli, že ich postavy zomrú

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Ako reagovali herci na smrť svojej postavy

Keď zomrie obľúbená filmová či seriálová postava, diváci sú vždy veľmi smutní. Ešte smutnejší sú však herci, ktorí dané postavy stvárnili. Z ich hľadiska sa to dá brať všelijako.  Čo sa praktickej stránky týka, v momente, keď ich postava zomrie, tak prišli o prácu. Z iného hľadiska to však predstavuje rozlúčku s postavou, ktorá im zmenila život. Reakcie sú rôzne a práve na to sa dnes pozrieme. Dnes totiž zistíte, ako rôzne reagovali herci, keď sa dozvedeli, že ich postavy zomrú.

8. Robert Downey Jr. plakal, no uvítal smrť Iron Mana

Vo filme Avengers: Endgame (2019) zomrela jedna z najobľúbenejších komiksových postáv: Iron Man. Tomu vo filmoch zo série MCU vdýchol život herec Robert Downey Jr. Ten prakticky odštartoval celú túto éru filmom Iron Man (2008).

Po úspešných 10 rokoch, keď si Downey zahral Iron Mana nielen vo svojej trilógii, ale aj v iných sériách prišla jeho smrť. Tá bola, samozrejme, maximálne epická. Iron Man mal na ruke Thanosovu rukavicu, luskol prstami a dal svet znovu do poriadku. Každopádne ho to stálo život. Ako na to reagoval obľúbený herec? Podľa tvrdenia jedného z dvojice režisérov Joea Russa sa predstaviteľ Tonyho Starka rozplakal, pretože to podľa neho bol úžasný spôsob, ako ukončiť Iron Manovu cestu.

7. David Arguette niesol svoju smrť v sérii Vreskot (1996 až 2023) dosť ťažko

Herec David Arquette si v sérii Vreskot (1996 až 2023) zahral postavu policajta Deweyho. V podstate sa objavil takmer vo všetkých častiach série a patril medzi stále postavy, teda medzi tie, ktorým by sa nemalo nič stať. Vo filme Vreskot 5 (2022) sa však Dewey nevyhol bolestivej smrti.

Po prečítaní scenára s tým mal Arquette problémy. Smrť jeho postavy ho prekvapila a takisto aj zarmútila. Samozrejme nemal na výber, musel robiť to, čo od neho tvorcovia chceli.

6. James Phelps bol zo smrti Freda Weasleyho vo filme Harry Potter a Dary Smrti – 2 (2011) zmätený

Vo finálnej časti kultovej série Harry Potter (2001 až 2011) zomrelo viacero postáv, napríklad aj Remus Lupin. Väčšinou však šlo o záporné postavy, avšak jednou z kladných postáv, ktoré sa nedočkali šťastného konca, bol aj Fred Weasley. Toho stvárnil herec James Phelps.

Ten priznal, že sa o svojej smrti dozvedel už pri čítaní knihy od autorky celej série J. K. Rowlingovej a bol zaskočený. Uvedomil si, ako veľmi bol k tejto postave pripútaný, a to ho zmiatlo. Tiež povedal, že keď čítal o svojej smrti, tak sedel vo vlaku.

5. Scarlett Johansson neprekvapilo to, ako Black Widow zomrela

Black Widow je členkou pôvodnej šestice Avengers z roku 2012. Takisto ako Iron Man zomrela počas filmu Avengers: Endgame (2019) a tiež to bola hrdinská smrť. Obetovala sa preto, aby jej veľmi dobrý priateľ a otec rodiny Hawkeye nemusel. Scarlett Johansson priznala, že ju spôsob zabitia jej postavy vôbec neprekvapil. Takýto hrdinský čin totiž definoval postavu Black Widow. (Článok pokračuje na ďalšej strane.)

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -