Alec Baldwin na pľaci neúmyselne smrteľne postrelil kameramanku výstrelom z rekvizity

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Dnešné ráno prinieslo hrozivé správy zo Santa Fe, Nového Mexika. Herec Alec Baldwin (63) pri nakrúcaní svojho filmu Rust omylom a nevedomky vystrelil z rekvizitnej pištole, pričom zabil kameramanku Halynu Hutchinsovú (42) a zranil režiséra Joela Souzu (48).

Hutchinsová bola letecky transportovaná do verejnej fakultnej nemocnice v Albuquerque, kde podľahla svojim zraneniam. Režisér Souza bol z miesta odvezený sanitkou, podrobnosti o jeho zraneniach však nie sú známe. Po incidente nebol nikto zatknutý a doteraz nebolo vznesené žiadne obvinenie, uviedol úrad.

Hovorca pána Baldwina pre tlačovú agentúru AP povedal, že incident zahŕňal neúmyselnú streľbu z rekvizitnej pištole so slepými nábojmi. Nakrúcanie a produkcia westernu Rust bola „pozastavená na neurčito“.

Halyna Hutchinsová pochádzala z Ukrajiny a vyrastala na sovietskej vojenskej základni za polárnym kruhom. Vyštudovala žurnalistiku v Kyjeve a film v Los Angeles. Časopis American Cinematographer ju v roku 2019 označil za „vychádzajúcu hviezdu“.

Tento smutný incident pripomína rovnako nešťastnú smrť herca Brandona Leeho, syna legendárneho Brucea Leeho, z pľacu snímky Vrana.

Zdroj: independent.co.uk, bbc.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -