Objavili sa nové dôkazy. Aleca Baldwina obvinili z neúmyselného zabitia

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Alec Baldwin má opäť na krku obvinenie

Herec Alec Baldwin natáčal v roku 2021 film Rust. Všetko šlo bez väčších problémov do momentu, kým omylom nepostrelil svoju kameramanku, Halynu Hutchins, ktorá zraneniam nakoniec podľahla. Alec Baldwin a ďalší zamestnanci mali takmer okamžite na krku obvinenie, no to hercovo niekoľkokrát stiahli. Našli sa ale nové dôkazy, ktoré môžu herca poslať do väzby, informuje Variety.

65-ročného herca prvýkrát obvinil manžel zosnulej kameramanky, Matthew Hutchins, krátko po streľbe, avšak v októbri 2022 sa s ním dohodol. Finančné vyrovnanie v podobne poistných fondov aj časti zisku z filmu pôjde v prospech syna páru, ktorému bolo v čase matkinej smrti 9 rokov. Vtedy Hutchins naznačil, že neviní Baldwina zo streľby.

Ďalšie obvinenie prišlo od okresnej prokurátorky v Santa Fe, Mary Carmack-Altwies v januári 2023. Aj napriek predošlým výrokom Hutchinsa jeho právnik vtedy povedal, že sú obvinenia oprávnené. O tri mesiace neskôr boli ale opäť stiahnuté. Baldwinov tím právnikov totiž vzniesol otázky ohľadom funkčnosti zbrane. Prokurátori sa teraz snažia herca obviniť znova, pričom pri uznaní viny mu hrozí 18 mesiacov väzenia.

Baldwin tvrdí, že spúšť nestlačil. Technici zistili opak

Špeciálni prokurátori Kari Morrissey a Jason Lewis poslali minulé leto zbraň na ďalšie forenzné testy. Tam zrekonštruovali zbraň, ktorú počas vyšetrovania testovaním zlomila FBI. V oficiálnej správe prišli so záverom, že zbraň mohla vystreliť iba po stlačení spúšte.

Aj keď Alec Baldwin opakovane popiera stlačenie spúšte, vzhľadom na testy, zistenia a pozorovania, ktoré sú tu uvedené, spúšť bolo potrebné stlačiť alebo stlačiť dostatočne, aby sa uvoľnilo úplne natiahnuté alebo zatiahnuté kladivo revolvera na dôkazy.

Baldwin opakovane tvrdil, že spúšť nestlačil, no nové zistenia nepodporujú jeho verziu udalosti. Aj napriek tomu sú ale jeho jeho právnici, Luke Nikas a Alex Spiro, optimistickí. Už v októbri 2023, kedy prokurátori hovoril o nových skutočnostiach, ktoré vyšli najavo, a o potenciálnom predložení prípadu veľkej porote, Nikas povedal, že ide o nešťastné rozhodnutie.

„Je poľutovaniahodné, že strašná tragédia sa zmenila na toto pomýlené stíhanie. Na akékoľvek obvinenia odpovieme na súde,“ tvrdil Nikas.

Súdy nestíhajú iba herca

Baldwina čakajú ďalšie súdne konania, no trest za usmrtenie dostanú viacerí. Zbrojárka filmu, Hannah Gutierrez Reed, sa má postaviť pred súd 21. februára pre obvinenia z neúmyselného zabitia a manipuláciu s dôkazmi. Zbrojárka nedopatrením nabila ostrú guľku do Baldwinovej pištole, ktorá mala obsahovať iba slepé náboje. Ako sa tieto dva druhy nábojov mohli pomiešať, zatiaľ zostáva záhadou.

Svoj rozsudok už od marca 2023 pozná prvý asistent réžie, David Halls, ktorý dostal šesť mesiacov podmienečne bez dozoru.

Pamätáte si túto nešťastnú nehodu? Myslíte si, že nakoniec herca odsúdia?

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -