Šialenstvo od Apple. Takéto sú ceny doplnkov pre revolučné Vision Pro, nepoteší ani cena opráv

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nová technologická éra 

Technologický gigant Apple spustil predobjednávky zariadení rozšírenej reality Vision Pro, ktorého základná verzia s 256 GB pamäťou začína na cene 3 499 dolárov, upozorňuje The Verge. Za najvyššiu verziu s 1 TB pamäťou zákazník zaplatí až 3 899 USD, v oboch prípadoch dostane len samotné zariadenie a pár základných doplnkov.

Množstvo užitočných doplnkov

K dispozícii sú ale aj ďalšie doplnky, za ktoré si Apple, pochopiteľne, pýta poriadne sumy. Kým za službu Apple Care Plus zaplatí zákazník 499 USD, za ďalšie fyzické doplnky si takisto priplatí. Azda najzaujímavejší je cestovný kufrík pre Vision Pro a náhradná batérie, obe dostupné za 199 USD. Optické vložky majú začínať na 99 USD podľa toho, aké šošovky má zákazník predpísané.

Zdroj: Apple

199 USD zaplatí zákazník aj za extra ľahké tesnenie, 29 USD za extra ľahkú tesniaci vankúšik a 49,95 USD za držiak batérie. Za dodatočné popruhy si priplatíš 99 USD a za nabíjací kábel až 29 USD. Za dodatočný nabíjací adaptér s výkonom 30 W Apple pýta 39 USD. Nepotešia ani ceny opráv, ktoré môžu byť pri poškodení Vision Pro potrebné.

Apple Care Plus má zmysel

Ako ďalej vysvetľuje The Verge v súvislosti so službou Apple Care Plus, môže sa ukázať ako užitočná napríklad pri poškodení zariadenia. Za 499 USD dostane zákazník túto službu na dva roky, dostupná je však aj mesačne za poplatok 24,99 USD. Opravenie rôznych typov poškodení headsetu Vision Pro bude aj s touto službou stáť až 299 USD, bez nej sú však ceny absolútne šialené.

Zdroj: Apple

Za prasknuté vonkajšie sklo si Apple vypýta až 799 USD – zaujímavé na tom však je, že pri zaplatení dvojročnej služby Apple Care Plus a čiastkovej sumy opravy (299 USD), sa zákazník dostane na sumu, ktorá je o jediný dolár nižšia, než cena opravy vonkajšieho skla bez prémiovej služby. Ďalšie opravy sa môžu podľa typu poškodenia bez služby Apple Care Plus vyšplhať až na 2 399 USD.

Pomôcť môžu v budúcnosti servisy tretích strán, ktoré ponúkajú lacnejšie alternatívy a darí sa im čoraz viac vďaka právu na opravu, ktoré sa dostáva do popredia vo viacerých krajinách USA, ako aj v Európskej únii.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -