AKTUÁLNE: Alza odštartovala najväčší Black Friday výpredaj v histórii

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Alza odštartovala najväčší Black Friday v histórii

Tlačová správa, Bratislava, 12. november 2020. – Alza dnes zahájila vianočnú sezónu spustením najväčšieho výpredaja Black Friday v histórii. Jednotke na trhu sa do neho podarilo zaradiť ponuku viac ako 10 000 položiek od elektroniky cez hračky až po segmenty ako auto-moto alebo hobby a záhrada. Pripravených je tak viac ako 1,3 milióna kusov tovaru v hodnote presahujúcu 60 miliónov eur.

Black Friday predstavuje pre Alzu ostrý štart vianočnej sezóny. Firma do neho pripravila doteraz najrozsiahlejšiu ponuku viac ako desať tisíc produktov naprieč celým svojím portfóliom. V nákupnej akcii je zahrnutých o 50 % viac položiek ako minulý rok a v porovnaní s rokom 2016 je rast viac ako šestnásťnásobný. Tovar v hodnote cez 60 miliónov eur ponúka e-shop svojim zákazníkom nielen na Slovensku a v Česku, ale aj v Maďarsku, Rakúsku, Nemecku a Veľkej Británii.

alza na slovensku dorucenie
Zdroj: Alza

„Tento rok sme v spolupráci s našimi dodávateľmi pripravili pre Black Friday rekordne širokú ponuku. Takisto od leta rozširujeme našu sieť Alzaboxov a služby našej vlastnej dopravy Alza Expres, aby sme aj v súčasných zložitých podmienkach dokázali udržať vysoký štandard, aký od nás zákazníci očakávajú,“
uviedol Petr Bena, podpredseda predstavenstva.

Okrem tradičných vianočných darčekov, medzi ktoré patria hračky značiek Lego alebo Mattel, pripravil e-shop tiež širokú ponuku z oblasti IT a elektroniky.

Na Slovensku aj v Česku sa očakáva veľký záujem o pomocníkov do domácnosti. Mezdi nimi sú vysávače alebo o široký výber kávovarov doplnený o kávu zrnkovú či kapsuly rôznych značiek. Zastúpené sú aj stále populárnejšie kategórie hobby a záhrada, šport a outdoor s kompletným vybavením na zimné športy aj domáce fitness či auto-moto, drogéria a beauty a rovnako tak sortiment pre štvornohých miláčikov.

V hre bude tlak na Alzaboxy

Firma sa od leta pripravovala na to, aby všetky predvianočné objednávky bola schopná zákazníkom bezpečne doručiť. Rýchlo preto rozšírila sieť bezkontaktných výdajných schránok Alzaboxov.

internetovy obchod alza
Zdroj: alza.sk

Celkovo ich teraz prevádzkuje viac ako 530, z toho takmer 140 na Slovensku, cez 350 v Českej republike a 30 v Maďarsku. V čase panujúcej pandémie koronavírusu sa totiž osvedčili ako jeden z najbezpečnejších spôsobov doručenia. Úplne bezkontaktné vyzdvihnutie trvá iba pár sekúnd a schránky sa pri každom závoze dezinfikujú.

Tým, ktorí dávajú prednosť osobnému vyzdvihnutiu tovaru na pobočkách, firma ako najrýchlejšiu a najbezpečnejšiu cestu odporúča využívať mobilnú aplikáciu. Zákazník dá e-shopu prostredníctvom aplikácie vedieť, že sa chystá zásielku vyzdvihnúť bez toho, aby musel využívať terminál a priamo vchádzať do pobočky. Aplikácia vystaví namiesto tlačeného papierika elektronické poradové číslo. Taktiež informuje o výdajnom mieste, kde je možné objednávku prevziať.

Zdroj: Alza.sk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -