v

V anime Boruto práve odhalili svetelné meče! Ako sa líšia od tých zo Star Wars?

anime Boruto
Zdroj: imgur.com
REKLAMA

Spoilery ku 18. časti mangy!

Zatiaľ čo sa anime Boruto iba rozbieha, manga už je v plnom prúde. A ako sme si už zvykli, v Borutovi je možné všetko a sami nevieme, čo máme čakať. Notebooky, televízory, vlaky, veľké obrazovky, týchto všetkých inovácií sme sa v Konohe dočkali. Avšak pravdepodobne nikto nečakal, že sa v tomto anime dočkáme prvku zo série Star Wars. V Naruto univerze sa totižto predstavili svetelné meče! Ako ich odhalili, na akej báze fungujú a v čom sú rozdielne od tých z Hviezdnych Vojen? Poďme sa teda spolu na túto novinku pozrieť!

Boruto
Boruto držiaci sveteľný meč, Zdroj: narutho.com

Katasuke Tonovedúci výskumník Konohy, hodil Borutovi rukoväť meča. “Drž to týmto spôsobom.” povedal ninja. “Zatiaľ čo budeš palcom držať biele tlačítko, použi ukazovák na stlačenie spúšte. Je to nebezpečné, takže si dávaj pozor.”

REKLAMA

Hneď na to Boruto aktivoval meč takým spôsobom, že by bol na neho hrdý aj sám Luke Skywalker. Zatiaľ čo v Star Wars vyžaruje zo svetelných mečov plazma, v Borutovi je to samozrejme čakra. Hneď na to začal Katasuke vysvetlovať, akým spôsobom meč funguje a ako sa čakra dokáže vyformovať v čepeľ. Ako sa dalo čakať, Boruto sa do zbrane ihneď zamiloval, no ešte nie je dostatočne skúseným ninjom na to, aby ho dokázal používať. Výskumník ďalej vysvetlil, že meč konzumuje na Boruta moc veľa čakry.

Boruto
Obito Uchiha ako sith?, Zdroj: narutho.com

Zatiaľ ešte nevieme, či sa meče v sérii opäť ukážu, no fanúšikovia v to však dúfajú. Úplný začiatok anime predsa odhalil, že práve Boruto bude neskôr používať meč. Pokiaľ by mal teda aspoň polovicu z čakry jeho otca, bol by výborným adeptom na ovládanie svetelného meča keď sa stane Chuninom alebo Joninom. Tieto udalosti si fanúšikovia mohli prečítať v 18. časti mangy, kedy Boruto navštívil výskumné centrum Konohy. V anime samotnom si na tieto udalosti teda ešte chvíľu počkáme.

Aký máte názor na túto novú ninja zbraň? Nevadia vám v Borutovi prehnané technológie?

REKLAMA

Čo si o článku myslíte?

Verný čitateľ

Napísal Adam

Love is the one thing we're capable of perceiving that transcends time and space. - Interstellar

Pridaj komentár