‘Eden‘ trailer: Netflix prichádza s prvým originálnym japonským anime od režiséra Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Zamýšľal si sa niekedy nad tým, aký by bol život na Zemi, keby ho ovládli roboti? Ďalšie anime od Netflixu s názvom Eden ti presne takú situáciu ukáže a nový trailer odhalil veľa zaujímavostí.

Projekt si pod svoje krídla zobral režisér ikonického anime Fullmetal Alchemist: Brotherhood. Yasuhiro Irie je taktiež aj tvorcom nového anime, ktoré bolo vrcholom programu na podujatí AnimeJapan 2021, kde streamovací gigant oznámil príchod až 40 anime projektov za jeden jediný rok. Novinku uvidíš na Netflixe 27. mája 2021.

Trailer k anime Eden:

Príbeh sa odohráva v ďalekej budúcnosti, kde roboti nahradili svojich ľudských stvoriteľov a zotročili svet. Proti takejto situácii bojujú dvaja roboti A37 (Kyoko Hikami) a E92 (Kentaro Ito), ktorí narazia na ľudské dieťa menom Sara (Marika Kono). Saru vychovali roboti v meste Eden, kde ju učili len jednej pravde – ľudia sú nechcený mýtus. Neskôr sa však dozvie zlovestnú skutočnosť, že roboti neľútostne vyvražďujú všetkých ľudí.

Najnovšia ukážka ma trochu iný tón ako minuloročný teaser a zameriava sa viac na to, ako vesmírni roboti nenávidia ľudské bytosti. Vidieť môžeš opäť veľa akcie a pútavú zápletku, ale čo tie animácie? Úprimne, takýto štýl by sa viac hodil do nejakej videohry a tu mi moc nesedí.

Eden trailer
Zdroj: geektyrant.com

Prvé originálne japonské anime

Eden dostane titul úplne prvého originálneho japonského anime od Netflixu. V minulosti sa už síce niekoľko kvalitných japonských umelcov podieľalo na animovaných výtvoroch ako Castlevania alebo Neo Yokio, ale vždy sa jednalo skôr o americko-japonskú koprodukciu.

Yasuhiro Irie zrežíroval všetky štyri epizódy prvej série, zatiaľ čo producentské povinnosti vykonával skúsený Justin Leach (Star Wars: The Clone Wars). Scenár k sérii napísal Kimiko Ueno.

Eden trailer Netflix
Zdroj: collider.com

Oficiálna synopsa:

„Tisíce rokov v budúcnosti, mesto zvané ako Eden, obývané výlučne umelo inteligentnými robotmi, už veľmi dávno prekonalo svojich bývalých ľudských pánov. Pri rutinnom zadaní v meste dvaja robotí údržbári náhodne prebudia ľudské dievča, ktorej minulosť je zrazu úplne spochybnená. Učili ju totiž pravde, že ľudia nie sú nič iné ako zakázaný starodávny mýtus.“

Netflix Eden plagát
Zdroj: collider.com

Čo hovoríš na prvé originálne japonské anime Eden, ku ktorému Netflix zverejnil nový trailer? Názor nám môžeš napísať dole do komentárov.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -