Nepríjemnosti: O Aquaman 2 je ešte nižší záujem ako o historicky najmenej úspešnú Marvelovku

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Horší než The Marvels

Po katastrofálnom neúspechu nového filmu The Marvels od Disney prichádza ďalší podobný prípad, tentoraz však z konkurenčného komixového sveta DC. Ako informuje GameRant, vyhliadky pre film Aquaman 2, s rozpočtom vyše neuveriteľných 200 miliónov dolárov, nie sú práve najoptimistickejšie.

Kým prvý Aquaman prekvapil a celosvetovo zarobil viac ako miliardu, jeho pokračovanie za vyše 200 miliónov dolárov môže skončiť ešte horšie, než The Marvels, ktorý za prvý víkend zarobil smiešnych 47 miliónov dolárov – pre porovnanie, vyvrcholenie série Avengers v podobe Endgame zarobilo za prvý víkend neuveriteľných 357 miliónov dolárov.

Zdroj: TMDB.com

Čísla, ktoré sú poriadne znepokojivé

Podľa aktuálnych odhadov zarobí Aquaman 2 za prvý víkend od 32 do 42 miliónov dolárov, pričom GameRant čiastočne pripisuje vinu aj príliš veľkému množstvu filmov a seriálov o superhrdinoch a únave fanúšikov, ktorí čakajú čosi nové a veľkolepé. Na domácom trhu, teda v USA, sa nepredpokladá, že nový Aquaman presiahne zisky na úrovni 168 miliónov.

Napriek katastrofálnemu začiatku sa zrejme tomuto filmu darí oveľa lepšie, než poslednému dielu od DC, Blue Beetle, ktorý za prvý víkend dosiahol len 25 miliónov.

Záchrana je minimálna

Aquamana 2 môžu zachrániť zahraničné predaje, keďže jeho predchodca sa dočkal až vyše 300 miliónov len na čínskom trhu. Aj keď teda nemusí ísť o tak ohromnú katastrofu, ako sa momentálne zdá, v porovnaní s inými filmami či jeho priamym predchodcom je záujem veľmi nízky.

V prípade tohto filmu sa však o katastrofe hovorilo už dlhšie a ešte počas leta vyplávali na povrch informácie o tom, že bol niekoľkokrát prerobený, keďže si filmári nevedeli dať rady s tým, ako má vlastne vyzerať a to aj po dejovej stránke.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -