Asus ROG Phone 5 je nový herný smartfón so štýlovým dizajnom a neprekonateľným výkonom

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Herný priemysel je v posledných rokoch na vzostupe a výrobcovia smartfónov sa každým dňom prebiehajú o to, kto vyrobí lepší herný smartfón. V rovnakých šľapajach kráča aj spoločnosť Asus, ktorá včera uviedla na trh ich štvrtú generáciu herných smartfónov s označením Asus ROG Phone 5.

Táto dokonalá herná mašina v sebe skrýva len tie najšpičkovejšie komponenty, ktoré ti ako hráčovi poskytnú ten najlepší zážitok z hrania. Nechýba neprekonateľný výkon, štýlový dizajn, množstvo vylepšení a rôzne unikátne funkcie, o ktorých sa dočítaš nižšie.

ASUS ROG Phone 5
Zdroj: techradar.com

Asus ROG Phone 5 je najvýkonnejší herný smartfón súčasnosti

Smartfón zaujme hlavne brutálnym výkonom s čipsetom Snapdragon 888. To znamená jednoznačne neprekonateľný výkon, ktorý sprevádza až 16 GB RAM a 6,7palcový AMOLED displej s vysokou obnovovacou frekvenciou 144Hz a podporou HDR10+.

Najnovší smartfón z radov ROG poháňa 6000 mAh batéria s extrémne rýchlym 65W nabíjaním. Lepšiu výdrž batérie zabezpečuje integrovaný chladiaci systém GameCool 5. Pri nabíjaní máš na výber až dva USBC konektory a poteší aj prítomnosť 3,5 mm audio konektoru.

Na prednej strane nájdeš optickú čítačku odtlačkov prstov, ktorú situovali priamo do displeja. Pre autentizáciu však môžeš využiť aj pohodlnejšie odomykanie smartfónu pomocou 2D skeneru tváre. Pri operačnom systéme Asus vsadil na najnovší Android 11 a nezabudol ani na podporu 5G sietí.

Štýlový herný dizajn so skvelým fotoaparátom

Na zadnej strane smartfónu nájdeš tvrdené sklo (Gorilla Glass 3). Čo sa týka dizajnu, tento štýl by si si určite nepomýlil so žiadnym iným smartfónom a má niekoľko výnimočných prvkov – logo Republic of Gamers je krásne podsvietené. Model bude k dispozícii v čiernom a bielom prevedení.

Dokonalosť zadnej strany smartfónu dotvárajú tri fotoaparáty. Hlavný snímač dostal vysoké rozlíšenie 64 MPx. Druhým fotoaparátom je ultraširokouhlý snímač s rozlíšením 13 MPx. Sústavu fotoaparátov dopĺňa 5 MPx makro kamera. Na herný smartfón naozaj slušné.

ASUS ROG Phone 5
Zdroj: techweekmag.com

Stvorený pre hry

Vďaka ultrasonickým tlačítkam AirTriggers si vieš nastaviť rôzne funkcie a ovládacie klávesy. Ich stisk je vyvážený haptickou spätnou väzbou a zážitok z hrania si užijú aj ľudia s menšími prstami.

Herný režim Armoury Crate poskytne kompletný prehľad o systémových funkciách – teplota procesoru, využitie pamäte RAM, ladenie výkonu, osvetlenie, rýchlosť ventilátoru a iné. Tento herný režim zahŕňa aj knižnicu hier so širšími nastaveniami (výkon, zvuk, displej, prispôsobenie dotykov a ďalšie) pre každú hru zvlášť.

ASUS ROG Phone 5
Zdroj: news.ebene-magazine.com

Dostupnosť a cena

Na predaj budú tri verzie – 8 GB RAM/128 GB úložisko, 12 GB RAM/256 GB úložisko a 16 GB RAM/256 GB úložisko. Pri vylepšenej limitovanej edícii ROG Phone 5 Ultimate je neprekonateľná 18 GB RAM s 512 GB úložiskom.

Asus ROG Phone 5 s 8 GB RAM stojí 819 eur, 12 GB RAM stojí 919 eur a verzia s 16 GB RAM bude stáť približne 1000 eur. Cenovku modelu ROG Phone 5 Ultimate zistíme už o pár dní a k dispozícii bude len v bielej farbe.

Je podľa teba Asus ROG Phone 5 najvýkonnejší herný smartfón súčasnosti? Názor nám nezabudni zanechať dole v komentároch.

Zdroj: gsmarena.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -