Attack on Titan – Jednoznačný víťaz anime sezóny Jar 2019!

Nenechajte si ujsť

Anime sezóna Jar 2019!

Má svojich víťazov, ale aj porazených. Pre mňa je najväčším sklamaním tejto sezóny druhá séria One Punch Mana. Kvôli rýchlym ziskom zmenili producenti štúdio, a to doslova zabilo jedno z najoriginálnejších anime v poslednej dobe. Humor síce ostal, no zmizla vizuálne vycibrená akcia, takže s anime končím a pokračujem v už iba formou mangy.

Medzi to lepšie patrí určite Demon Slayer, ktorý sa s postavami nemazná a dej plný zvratov letí raketovo dopredu. Potešil taktiež filmový doplnok k anime Kabaneri of the Iron Fortress. Emocionálne nás zodral svojim koncom Dororo a Bongou Stray Dogs vo svojej tretej sezóne predviedol prvé štyri epicky akčné diely. Škoda, že v danom tempe neostal. A presne toto bola chyba aj ostatných, väčšinou nových anime sérií. Skoro každej došiel v druhej polovici dych…

Celosvetový anime blockbuster Attack On Titan!

Už keď som si myslel, že anime jar bude iba priemer, prišla druhá časť tretej sezóny k Titánom. A po dlhých rokoch som zažil opäť tú pravú lásku ku kreslenej akcii, šialenosti, zvrátenosti a samotným postavám. Áno, momentálne neexistuje nič vizuálne prepracovanejšie, originálne akčnejšie a zároveň hororovejšie. Nech žije momentálny kráľ anime!

Čo stojí za úspechom tohto anime?

Zo začiatku nič nenasvedčovalo celosvetovej popularite. Tvorca mangy, Hadžime Isajama, vydal Attack On Titan mangu v menšom vydavateľstve Bessacu šónen Magazine (2009), čiže o ňom takmer nikto nevedel. K tomu autor vôbec nepatrí ku kresliacej elite a jeho kresba je… Pre niektorých slabá, príliš desivá a postavy vôbec nevyzerajú ako ľudia. Takže nikto nepredpokladal, že sa z mangy niekedy stane anime.

Zdroj: kodanshacomics.com

A prišiel BOOM!!!

V Japonsku sa ľudia začali rozprávať o mange, ktorá končí každý svoj diel „fackoidným“ zvratom, je tam perfektná a nikdy nevidená akcia, a k tomu tie desivé postavy úplne vystihujú ich charakter, ako aj bezvýchodiskový stav. Čiže autor Hadžime Isajama premenil svoje mínusy na plusy. K tomu každým dielom pribúdajú ďalšie a ďalšie otázky a čitatelia doslova hlcú každý jeden diel.

O Titánoch sa hovorilo doslova po celom svete. A netrvalo dlho, kým prišla prvá séria anime, ktorú zastrešili štúdia Production I.G a Wit Studio. Anime režíroval Tecuró Araki, ktorý dokázal spraviť z nebojovej, až detektívnej mangy Death Note akčnú pecku roka.

Dokonalý mix pre USA a Japoncov!

Američania, ako aj celý svet, milujú zombie žáner. A Titáni sú v anime doslova humanoidní zombie s tým, že sú obrovskí. Ich bezcitné, mŕtvolné výrazy pri lovení a žraní ľudstva nás doslova desia. Ako len nezomrieť od strachu, nie to sa im ešte postaviť?

Zdroj: comicbook.com

Titáni sú žáner ako aj „Kaiju“

Najslávnejšie Kaiju je Godzilla. Japonci ich milujú v každej podobe a autorovi sa podarilo zakomponovať Kaiju aj tu. Titáni sú o niečo menší, ale bordel dokážu narobiť poriadne tiež. Ľudstvo sa obkolesilo obrovskými hradbami a najväčší Titáni ich dokážu rozkopať, akoby nič. A k tomu im ľudia doslova chutia…

Titans
Zdroj: giphy.com

Mecha úplne inak…

To, čo milujeme všetci, sú súboje obrovských robotov (mechov). Tých „riadia“ väčšinou ľudia, a v anime sme prvýkrát svedkami niečoho iného a poriadne originálneho. Pozor, SPOILER!!! Titánov ovládajú ľudia. Bitky medzi nimi sú aj preto o to kvalitnejšie. Niektorí z nich vedia bojové umenia, ktoré sa im určite zídu. Nie vždy stojí proti sebe rovnako veľký a silný Titán.

Titans
Zdroj: giphy.com

A k tomu tu máme vzdušné súboje…

Autor si vymyslel prístroje pre ľudí, s ktorými dokáže ľudstvo ako-tak bojovať s Titánmi. Vizuálne to celé vyzerá fantasticky. Podarilo sa mu naozaj spraviť guláš, ktorý funguje po každej stránke. A začalo sa hovoriť o tom, že sa hollywoodske štúdio Warner Bros. začína zaujímať o filmovú adaptáciu tohto fenoménu. Čoho sa trošku bojím, keďže Japonci sa už o to pokúsili a nedopadlo to zrovna slávne.

Našťastie sme pred nedávnom videli najlepšiu filmovú adaptáciu mangy, Alita: Battle Angel, a to mi dodáva aspoň malinkú šancu, že to môže dopadnúť zaujímavo.

Titans
Zdroj: giphy.com

Videli ste toto anime? Súhlasíte so mnou? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -