Miliardový rozpočet získavajú aj Avatar filmy! Avengers 3 a 4 však neprekonajú!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Avatar filmy prekonajú miliardový rozpočet! Ako je teda možné, že nové Avengers filmy neporazia?

No tak, kto z nás to nečakal? Avatar sa v roku 2009 stal jedným z najlepších počinov svetovej kinematografie. Do dnešného dňa nás totižto svojimi vizuálmi prekvapuje, no a to je len jedna vec, prečo vo svete spôsobil taký chaos. Avatar bol hlavne prvý kino 3D film, ktorý túto technológiu uviedol do sveta. Vďaka tomu sa samozrejme stal najzárobkovejším filmom všetkých čias. Cameron však na tento svet nezabudol, no a jeho sen o ďalších štyroch filmoch v sérii sa konečne stal realitou.

James Cameron aj so svojím štábom už plne pracujú na nových filmoch, no aby nás na ne ešte viac navnadili, štúdio zverejnilo, koľko tieto filmy budú stáť. Ako už teda viete, pokračovanie Avatar série dostáva miliardový rozpočet. Pýtate sa, ako je možné, že neprekonajú najnovšie Avengers filmy a nestanú sa najdrahšími v histórii? Nuž, rozpočet na Avengers bude rozdelený len medzi dva filmy, zatiaľ čo rozpočet na Avatara medzi štyri. Ak ste náhodou zabudli, najnovšie Avatar filmy sa budú točiť súčasne. Štúdio teda potvrdilo, že miliardový rozpočet sa rozdelí medzi všetky štyri diely. Na jeden diel teda približne 250 000 dolárov, čo je takmer presný rozpočet prvého filmu.

Prvá fotka štábu na pokračovanie Avatara! Niekoľko rokov si od seba neoddýchnu!
Prvá fotka štábu na pokračovanie Avatara! Na nasledujúcich päť rokov určite nezabudnú!; neograf.com

Toto číslo nás teda naozaj prekvapilo. Osobne som myslel, že Avatar bude nový rekordman, no to sa nestane. Určite za to môže práve spôsob natáčania všetkých filmov dohromady. Avengeri teda ešte naďalej ostávajú ako najdrahšie filmy. Avatari sa však aj napriek tomu stávajú jednou z najdrahších filmových sérií. Jedna miliarda je naozaj veľa. No a treba rátať s tým, že táto hranica sa určite ešte zvýši.

James Cameron nám už dokonca sľubuje, že budeme v kinách odpadávať z toho, ako budú tieto filmy vyzerať. Vraj si to nedokážeme ani predstaviť. Pochopiteľne, my už sa nevieme dočkať. Musíme však spomenúť aj to, že Cameron sa konečne poriadne vracia. V nasledujúcich rokoch sa s ním totižto okrem návratu do Pandory vrátime aj k najslávnejšej role Arnolda Schwarzenegra!

Tešíte sa na pokračovanie Avatara? Chceli by ste, aby dostali vyšší rozpočet? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -