Fanúšikovia Avatara sú vo vytržení. Takto bude vyzerať najväčšie fantasy Netflixu v 2024

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Avatar: Posledný vládca vetra ako hraný seriál

Legendárny animovaný seriál Avatar: Posledný vládca vetra dostane aj vlastnú hranú verziu. Fanúšikovia sú určite vo vytržení, keďže posledný hraný pokus vo filmovej podobe dopadol veľkým fiaskom. Netflix, teraz príchod fanatasy novinky pripomína aj novými obrázkami postáv z obávaného Národa ohňa.

Národ ohňa je prominentný najmä vďaka silnej kráľovskej rodine. Tú tvorí Pán ohňa Ozai (Daniel Dae Kim), jeho deti princ Zuko (Dallas Liu) a princezná Azula (Elizabeth Yu) a tiež Ozaiov starší brat, generál Iroh (Paul Sun-Hyung Lee). Okrem nich je v Národe ohňa mnoho ďalších ľudí, vojakov aj vládcov ohňa, pričom týmto všetkým dokopy je aj veliteľ Zhao (Ken Leung).

Avatar musí ovládnuť všetky 4 živly, na tŕnistú cestu ale potrebuje priateľov

Podobne ako animovaná verzia seriálu, aj hraná novinka sa zameria na posledného vládcu vetra Aanga (Gordon Cormier), ktorý je zároveň aj najnovším avatarom. Ide o človeka, ktorý dokáže ovládať nie jeden, ale všetky štyri živly. Mladý avatar sa však musí okrem svojho živlu naučiť poriadne ovládať aj tie zvyšné. Preto cestuje po svete so súrodencami Katarou (Kiawentiio) a Sokom (Ian Ousley), ktorí mu na dobrodružstve pomáhajú.

Hlavní hrdinovia spoločne zároveň bránia krajinu od armády Národa ohňa, ktorá chce ovládnuť svet. Na cestách stretávajú aj mnohých nových priateľov a spojencov – Suki (Maria Zhang), princeznú Yie (Amber Midthunder), Mechanika (Danny Pudi), Koha (George Takei) alebo ako víziu aj predošlú avatarku Kyoshi (Yvonne Chapman). Samozrejme, chýbať nebude ani ikonický predavač kapusty (James Sie).

Prvá séria v podobe ôsmich hodinových epizód vyjde niekedy v roku 2024. Natáčanie skončilo síce už minulý rok, no tvorcovia si teraz dávajú veľmi záležať na dotváraní vizuálnych efektov. Vo vedení seriálu je Albert Kim, ktorý túto úlohu prebral po pôvodných tvorcoch animovaného seriálu. Michael DiMartino a Bryan Konietzko pracovali aj na hranej verzii, no v roku 2020 kvôli kreatívnym rozdielom od projektu odstúpili.

Čo hovoríte na prvé zábery členov Národa ohňa?

Zdroj: netflix.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -