Starý Captain America – scenárista Avengers: Endgame potvrdil TÚTO teóriu!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Dámy a Páni, teraz je ten správny čas si znova pozrieť film Captain America: Civil War. Najprv sa však vráťme ku koncu Avengers: Endgame, ktorý ukončil dlhoročný príbeh jedného z najobľúbenejších hrdinov – Steve Rogers a.k.a. Captain America. Pokiaľ si dobre pamätáte, ten sa na konci filmu vrátil do rôznych minulostí, aby vrátil Kamene nekonečna na správne miesta a hlavne v správny čas.

Do prítomnosti sa však vrátil ako starý dedko, ktorý prenechal svoj štít a predal pomyselnú pochodeň svojmu kamarátovi Falconovi. Na samotnom konci sme sa dozvedeli, že Steve prežil zvyšok svojho života s jedinou ženou, ktorú kedy reálne miloval – s Peggy Carter.

Captain America
Zdroj: comicbook.com

Potvrdená teória z Avengers: Endgame

Tu prichádzajú na rad rôzne časové paradoxy, ktoré týmto činom vytvoril. Znamená to teda, že sa v rovnaký čas na Zemi nachádzali dve rozdielne verzie Capa? Vytvoril týmto Captain časovú slučku, ktorá sa bude opakovať donekonečna? Nuž, režiséri a scenáristi nemajú moc v láske otázky ohľadom cestovania v čase a časových paradoxov v ich filme.

Sami na niektoré nevedia odpovedať a už vôbec ich nedokážu logicky či fyzikálne vysvetliť. Na akcii Comic-Con 2019 v San Diegu však prebehol panel, ktorý bol zameraný čisto na cestovanie v čase, teoretickú fyziku a paradoxy v Avengers: Endgame. Práve tam jedna polovica scenáristického tímu potvrdila naozaj srdcervúcu teóriu

Captain America
Zdroj: wegotthiscovered.com

Tá sa týka pohrebu Peggy Carter z filmu Captain America: Civil War. Tohto pohrebu sa totižto zúčastnil aj neznámy šedivý dedko, ktorého tvár nám nikdy neodhalili – a dokonca niesol truhlu spolu s mladým Stevom Rogersom. Daná teória teda hovorí, že by mohlo ísť práve o starého Captaina, ktorý prežil aj svoju manželku.

A jeden zo scenáristov túto fanúšikovskú teóriu naozaj potvrdil! Ide o najjednoduchšie a najviac srdcervúce vysvetlenie. Nie len, že sa v Marvel Cinematic Universe nachádzajú dve verzie Capa, ale v minulosti sa ich cesty dokonca skrížili. Síce táto teória porušuje ich vlastné zákony, ale na to sme si už zvykli.

Cestovanie v čase tu jednoducho netreba brať vážne a nemôžete sa nad ním pozastavovať. Čo ale hovoríte na túto potvrdenú teóriu? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -