Hrozí vám v Counter-Strike 2 ban. Hráči s týmito grafickými kartami sa lúčia so svojimi účtami

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Ban v Counter-Strike 2 za novú grafickú kartu

Nedávno sme vás informovali o tom, že hráči Counter-Strike 2 dostávajú ban za bizarnosť. Poriadne kuriózny problém zapríčinil nezmyselné bany kvôli hraniu na Windowse 7. Po vlne pobúrenia si Valve pripisuje na účet ďalšiu kontroverznosť, informuje The Verge. A zatiaľ čo doteraz bol problémom starý softvér, nezmyselné bany zapríčiňuje už aj populárna funkcia nového softvéru, na ktorú mnohí hráči nedajú dopustiť.

Counter-Strike 2 je pokračovaním, respektíve rozsiahlou aktualizáciou legendárnej strieľačky Counter-Strike: Global Offensive. Po oficiálnom spustení 27. septembra sa hra teší veľkej obľube, podľa Steam Charts počas prvých dvoch dní si získala 1,3 milióna hráčov. Nové CS-ko už však obklopuje nejedna kontroverzia. Hráči poukazujú na rôzne bugy a chyby, čo mnohých donútilo usúdiť, že hra jednoducho nebola pripravená na vydanie.

Veľkým problémom je aj nesmierne množstvo cheaterov. Sťažujú sa na to aj profesionálni hráči, ako napríklad ropz z FaZe Clanu:

Aktuálny anti-cheat je vtip,“ popisuje ropz situáciu ohľadom cheaterov v CS-2. Riešením by podľa neho bol ešte prísnejší systém na detekciu podvádzajúcich hráčov, a to najmä v „Ranked“ hrách. To by však mohlo vyústiť v ešte viac nezmyselných banov. Aktuálne totiž mnoho hráčov vníma, že Valve banuje obyčajné účty viac ako tie cheaterské.

Ďalšie nevinné dôvody na ban

Okrem vyššie spomenutého problému s Windowsom 7, po novom zapríčiňuje VAC bany aj nová aktualizácia AMD driverov. Vinníkom je funkcia Anti-Lag+, ktorú výrobca sprístupnil pre grafické karty série Radeon RX 7000 aktualizáciou driveru 23.30.1. Ak vlastníte grafickú kartu AMD, nepoužívajte túto softvérovú funkciu, inak okamžite dostanete ban, upozorňuje oficiálny účet CS2 na Twitteri.

Anti-Lag+ sľubuje plynulejšie hranie, mnohým však hranie práve znemožnilo. Funkcia ovplyvňuje DLL súbory v lokálnom adresári, čo je problém najmä pri online hrách, a práve preto ju Valve deteguje ako cheaterský program.

Ako upozorňuje VideoCardz, problém s novou verziou Anti-Lag+ sa netýka len Counter-Strike 2, ale aj ďalších populárnych online titulov. Napríklad pri hraní Call of Duty MW2 spôsobuje náhodné vypínanie či zamŕzanie. Obdobné skúsenosti hlásia aj hráči CoD: Warzone 2 či Apex Legends.

AMD reagovalo na situáciu stoicky. Odporúča, aby používatelia jednoducho vypli funkciu Anti-Lag+, kým sa problém vyrieši. Vypnúť si ju môžete priamo v nastaveniach grafickej karty, prípadne skratkou Alt+L.

Zdroj: The Verge, Twitter / CS2, VideoCardz, Engadget

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -