Assassin’s Creed Mirage trhá Ubisoft rekordy. V tomto prekonal všetky doterajšie časti

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Assassin’s Creed Mirage je najväčším úspechom Ubisoftu posledných rokov

Herná novinka Assassin’s Creed Mirage vyšla ešte len 5. októbra a po vyše týždni na seba púta všetku pozornosť. Najnovší prírastok do dlhotrvajúcej akčnej série Ubisoftu si podľa vydavateľa vedie nadmieru dobre a predaje každým dňom stúpajú. Titul sa už teraz stal jeho najúspešnejším uvedením na konzoly súčasnej generácie, informoval vývojár v príspevku na sociálnej sieti X.

„Ďakujeme, že ste sa k nám pripojili na tejto neuveriteľnej ceste, ktorá oslavuje, ctí a stavia na 15-ročnom dedičstve série Assassin’s Creed. Nemôžeme byť šťastnejší, že komunita prijala našu skúsenosť návratu ku koreňom,“ uvádza sa v príspevku.

Aj keď neboli zdieľané žiadne reálne štatistiky, počet predaných verzií na konzolách Xbox Series X/S a PlayStation 5 z Mirage urobil najväčšie uvedenie novej generácie spoločnosti Ubisoft. Počet hráčov na všetkých platformách bol tiež „v súlade s predchádzajúcimi úspešnými spusteniami, ako sú Assassin’s Creed Origins a Assassin’s Creed Odyssey,“ dodáva Ubisoft.

Predaju a popularite novej hry zasadenej do ikonického sveta assassínov pomáha aj skutočnosť, že hra bola spoločne s konzolami novej generácie uvedená na Xbox One, PlayStation 4 a PC.

Najväčšie výhody novej hry

Hra je na PC k dispozícii prostredníctvom platforiem Ubisoft Connect a Epic Games Store. Zatiaľ čo Ubisoft sa nedávno vracia na Steam s niektorými svojimi staršími hrami, novšie tituly od vydavateľa tam nenájdeme.

AC Mirage
Zdroj: Ubisoft

Ubisoft sa tiež podelil o niekoľko zábavných štatistík, ktoré hráči stanovili v Mirage za šesť dní od uvedenia:

  • 479 rokov parkouru na strechách v meste Bagdad
  • 60 miliónov skokov „Leaps of Faith“
  • 1,2 milióna túlavých mačiek ako domácich maznáčikov

Zatiaľ čo Assassin’s Creed Mirage už vyšiel na platformách PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4 a PlayStation 5 (spolu s predplatným Amazon Luna a Ubisoft+), Ubisoft má na rok 2024 naplánované jedno špeciálne vydanie. Túto hernú lahôdku si dokonca zahráme aj na iPhone 15 Pro.

Už ste okúsili hru Assassin’s Creed Mirage na vlastnej koži? Váš názor o hernom zážitku nám nezabudnite zanechať v komentári.

Zdroj: X

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -