Nečakané zistenie: Získajte najnovší Windows vďaka jednoduchému triku

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Získajte najnovší Windows jednoduchým príkazom

Spoločnosť Microsoft oficiálne vydala nový Windows 11 v októbri 2021. Je nástupcom Windowsu 10 z roku 2015, ktorý je stále nepochybným kráľom operačných systémov. Aj vyše dva roky po uvedení má podľa Statcounter najnovší OS nainštalovaných len 23 % používateľov, pričom Windows 10 kraľuje s podielom 71 %. Microsoft síce ponúka bezplatný upgrade na novú verziu, no mnoho počítačov ju nepodporuje z dôvodu hardvérových obmedzení. To sa však práve možno zmenilo, upozorňuje TechSpot.

operacny system windows 11
Zdroj: Microsoft

Veľké zmeny Windows 11 nastali v oblasti zabezpečenia. Operačný systém kladie väčší dôraz na spojenie hardvéru a softvéru, aby chránil uložené aplikácie, informácie a súkromné dáta. A práve tu sa nachádza kameň úrazu, ktorý ma za príčinu nízky podiel na trhu W11.

Na prvý pohľad pozitívna zmena, aby Microsoft mohol sľúbiť zlepšenie v tejto oblasti systému, Windows 11 vyžaduje na inštaláciu bezpečnostný čip TPM 2.0. A ním jednoducho mnoho starších počítačov nedisponuje. Prísna podmienka zapríčinila, že používatelia by síce radi upgradovali svoj Windows 10 na novšiu generáciu, no jednoducho im to systém nedovolí.

Hardvérové požiadavky sa dajú obísť

Používateľ Twitteru Bob Pony upozornil na jednoduchý spôsob, ako obísť prísne hardvérové požiadavky. Stačí pridať parameter „/product server“ ku súboru setup.exe v inštalačnom balíku Windowsu 11 a inštalácia by mala prebehnúť hladko na drvivej väčšine počítačov.

Ako upozornil iný používateľ Twitteru Tomy Kwong, tento nenápadný trik objavili na vietnamskom fóre ešte niekedy v roku 2022. Zdanlivo funguje odvtedy, no až teraz sa o ňom dozvedá široká verejnosť Windows komunity.

Metóda funguje aj pre získanie najnovšieho buildu Windowsu 11, ktorý by mal bez problémov fungovať na všetkých zariadeniach, ktoré podporujú Windows 10. Nemusí to však už dlho trvať. Microsoftu sa určite nebude páčiť, že používatelia obchádzajú bezpečnostné a hardvérové obmedzenia systému a je len otázkou času, kým spoločnosť zatrhne, alebo aspoň výrazne skomplikuje tento trik.

Ak si prajete upgradovať Windows 10 na novší a doteraz ste nemohli, toto je vaša šanca. Za zmienku tiež stojí fakt, že príkaz nemá žiaden vplyv na zvyšok systému, používatelia sa teda nemusia báť, že by sa im nainštalovala rozdielna verzia operačného systému. Minimálne ide určite o bezpečnejšiu alternatívu získania Windowsu 11, ako keby ste mali použiť pirátske stránky či hacky registra.

Ktorú verziu Windowsu práve používate? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: TechSpot, Twitter / Bob Pony

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -