Najväčší seriál roka odhalený. Dostali sme epický trailer aj prvé reakcie na Godzillu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Bude to najlákavejšia Godzilla doteraz?

Štúdio Legendary už budúci mesiac rozšíri svoju multimediálnu franšízu a fiktívny svet MonsterVerse o nový projekt. Práve tu sa spájajú najznámejší Titáni kinematografie ako Godzilla alebo King Kong. Práva na seriálovú adaptáciu získala streamovacia služba Apple TV+, ktorá v novembri odštartuje sériu Monarch: Odkaz monštier (Monarch: Legacy of Monsters).

Monarch: Odkaz monštier odhaľuje nový trailer

Seriál o japonskom atómovom jašterovi spracuje udalosti po epickej bitke Godzilly s Titánmi, ktorá zrovnala San Francisco so zemou. Ľudia zisťujú, že monštrá sú skutočné a v tieňoch stojí tajná organizácia Monarch, ktorú diváci spoznali ešte v pôvodnej snímke Godzilla (2014). Odkaz monštier sa bude odohrávať v rozmedzí mnohých rokov a časových línií, uvidíme hneď niekoľko období života amerického dôstojníka Lee Shawa. Jeho mladšiu verziu stvárni Wyatt Russell, o roky neskôr preberie úlohu známejší Kurt Russell. Zaujímavosťou je, že Kurt a Wyatt sú v skutočnom živote otcom a synom.

Tvorcami seriálu budú Chris Black (Severance) a Matt Fraction (Hawkeye), prvé dve epizódy režíruje Matt Shakman (Wandavision). Herecký ansámbel doplnia mená ako Anna Sawai, Kiersey Clemons, Ren Watabe, Mari Yamamoto, Anders Holm, Joe Tippett či Elisa Lasowski.

Prvé dve epizódy dorazia na obrazovky Apple TV+ o mesiac – 17. novembra hneď s dvoma epizódami. Nové časti budú následne vychádzať každý piatok až do 12. januára. Spolu nás čaká 10 epizód.

Monarch: Odkaz monštier
Zdroj: tmdb.org

Prvé reakcie kritikov sú zmiešané

Niekoľko kritikov už malo tú možnosť vidieť prvú sériu a ich reakcie sú zmiešané, väčšinou s hodnoteniami B alebo 3/5. Vyzdvihujú napríklad vizuálne prevedenie monštier, ktoré však upadá v interakciách s ľudskými postavami. Z kádru hercov dostávajú najväčšiu chválu Russellovci, v prvom rade starší a skúsenejší Kurt.

Server The Verge píše na margo vizuálnych efektov: „[keď] sú príšery na obrazovke spolu s ľuďmi… vizuálne efekty značne [zaváhajú] a vy si pripomínate, že mnohé z týchto scén boli natočené na zvukovej scéne,“.

Značne pozitívnejšie sériu hodnotí portál Mama’s Geeky: „Ak ste fanúšikom Godzilla filmov, môžeme s istotou povedať, že toto je… priamo podľa vášho gusta,“.

O skvelých hereckých výkonoch informuje hneď niekoľko médií. SlashFilm hodnotí Kurta Russella ako „možno najlepšiu vec na celej šou,“. Podľa JoBlo predvádzajú otec a syn „navzájom úžasné paralelné výkony,“. ComicBook.com odkazuje na herecké výkony ako na najlepšiu vec na celej šou: „seriál sa zo [svojich] zakopnutí zotavuje len vďaka svojim presvedčivým výkonom,“.

Veľa chvály nezožalo ani tempo rozprávania príbehu, o ktorom portál Medium píše: „začína výbušne, ale stráca dych, keď séria pokračuje,“.

Monarch: Odkaz monštier
Zdroj: tmdb.org

MonsterVerse seriálom nekončí

Ako už bolo spomenuté, univerzum MonsterVerse odštartovala v roku 2014 Godzilla. Následne sme sa v Kong: Ostrov lebiek (2017) pozreli na kráľovstvo opičiaka Konga. Príbeh atómového jaštera neskôr pokračoval v roku 2019 filmom Godzilla II: Kráľ monštier a doposiaľ najväčšieho súboja sme sa dočkali v Godzilla vs. Kong (2021).

Ďalším v poradí bude seriál Monarch: Odkaz monštier, tým však svet MonsterVerse nekončí. Budúci rok, presnejšie 11. apríla 2024, do kín dorazí celovečerné pokračovanie Godzilla x Kong: Nové impérium. Réžiu si berie opäť raz na starosť Adam Wingard (Godzilla vs. Kong).

Úplne mimo amerického univerza od Legendary sa budúci rok vráti aj „japonská“ Godzilla od štúdia TOHO. Začiatkom septembra sme vás informovali o traileri na film Godzilla Minus One, ktorý je prvým Kaiju projektom z domáckej krajiny od filmu Shin Godzilla z roku 2016. Zavedie nás do Japonska po druhej svetovej vojne.

Ako sa vám páči nový trailer na Monarch: Odkaz monštier a čo hovoríte na prvé reakcie? Pozriete si veľkolepú sériu aj napriek zmiešaným názorom kritikov? Dajte nám vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -