Je to tu. Najúspešnejší film 2023 bude o pár dní online, nájdete ho na tejto službe

Nenechajte si ujsť

Barbie prichádza

December bude na streamovacích službiach poriadne horúci. Okrem množstva televíznych noviniek si na svoje prídu aj fanúšikovia filmov. Špeciálne ich v tomto smere poteší služba HBO Max, ktorá v decembri pridá hneď dva nedávne kinohity. Prvým bude pridanie komiksovky Spider-Man: Cez paralelné svety, ktorá do ponuky dorazí symbolicky na Štedrý deň. Druhým prekvapením bude pridanie najzárobkovejšieho filmu tohto roka – komédie Barbie. Film s Margot Robbie a Ryanom Goslingom sa v ponuke HBO Max objaví už o pár dní.

Komédia Barbie v kinách štartovala ešte v júli tohto roka, kde spoločne s Oppenheimerom vyvolala jedinečný fenomén Barbenheimer. Dvojica veľkých, no žánrovo odlišných snímok, ktoré si mali kvôli premiére v rovnaký deň navzájom konkurovať, do kín nahnala masy a z Barbie aj Oppenheimera sa stali obrovské komerčné hity. Trojhodinový Oppenheimer sa v tržbách zastavil tesne pred miliardovou hranicou a stal sa tretím najzárobkovejším filmom tohto roka.

barbenheimer film
Zdroj: TMDB

Čakanie sa skončí už o pár dní

Fenomén okolo Barbie išiel ešte vyššie a komédia v hlavnej úlohe s neodolateľnou Margot Robbie nakoniec v kinách zarobila 1,4 miliardy dolárov. Ide tak o divácky najúspešnejší film tohto roka, ktorý vďaka spoločenskému presahu môže pokukovať aj po soškách Filmovej akadémie.

Štúdio Warner Bros. svoje filmy na HBO Max pridáva pomerne rýchlo. Komiksoviek ako Flash či Blue Beetle sme sa napríklad dočkali už dva mesiace po premiére. V prípade Barbie si však Warneri dali načas a nechali svoj hit dodatočne zarábať na platených streamovacích platformách ako iTunes alebo Google Play.

Teraz sa kinohit konečne dostane aj k predplatiteľom HBO Max, pre ktorých bude dostupný od 15. decembra. Stane sa tak 148 dní od jeho premiéry. Opäť sa teda potvrdzuje pravidlo, že čím úspešnejšie sú filmy v kinách, tým dlhšie spravidla trvá ich pridanie na tradičné streamovacie platformy.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -