Black Panther pokoril ďalšie rekordy Marvelu a zapisuje sa medzi najúspešnejšie filmy všetkých čias! | TRŽBY V KINÁCH #8

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Black Panther tržby v kinách

Centrom všetkej súčasnej diskusie vo filmovom svete je nepochybne Black Panther. Z počinu režiséra Ryana Cooglera sa zo dňa na deň stal celosvetový fenomén a vynikol aj medzi ostatnými komiksovkami Marvelu. Na kiná zaútočil s chválou od kritikov aj najväčších fanúšikov, vďaka čomu si superhrdina dokázal za štyri dni zarobiť neskutočných 242 miliónov. To z neho robí piaty film v histórii, ktorému sa podarilo dosiahnuť podobné čísla. S druhým týždňom sme samozrejme čakali, že aj naďalej sa mu bude dariť skvelo. Nikto však nemohol očakávať, že Black Panther bude až takto veľmi úspešný. Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

Zdroj: wall.alphacoders.com

Trhá ďalšie rekordy!

Nemožné sa stalo skutočnosťou. Black Panther si počas druhého víkendu zarobil 108 miliónov dolárov, čo znamená menej ako polovičný úpadok oproti debutu. Superhrdina tým pokoril rekord celého MCU, ide totižto o najlepší zárobok druhého týždňa spomedzi všetkých filmov Marvelu. Historicky ide o druhé najvyššie čísla za takýto čas. S týmto zárobkom dokázal Black Panther len za 10 dní prekonať hranicu 400 miliónov na domácej pôde – čo pôvodným Avengers trvalo až dva týždne. V zárobkoch počas druhého týždňa ho celkovo prekonáva iba Star Wars: Sila sa prebúdza. Jednoducho povedané, Black Panther je neskutočne úspešný.

Pár týždňov pred premiérou Black Panthera sa všeobecne očakávalo, že na domácej pôde si celkovo zarobí okolo 400 miliónov. Keďže však túto ohromnú hranicu film prekonal už po krátkych 10 dňoch, môžeme bez pochýb povedať, že počin predčil všetky očakávania. Do histórie sa zapíše ako jeden z najúspešnejších filmov všetkých čias – a to nie len medzi komiksovkami. Celosvetovo si Black Panther dokázal doteraz zarobiť až ohromných 704 miliónov dolárov, ktoré štúdio len inšpirujú, aby spravili -ešte lepšie a väčšie pokračovanie.

nočná hra recenzia
Zdroj: hdqwalls.com

Zvyšné debuty

Pár dní dozadu sme mohli privítať aj vcelku zaujímavé novinky. Nočná hra a Annihilation však debutovali s neprekvapivými číslami. Komédia však dokázala vyťažiť z pozitívnych ohlasov a počas prvých troch dní si zarobila 16,6 miliónov. Film sa snažil prezentovať ako zaujímavou možnosťou pre mladistvých a páry, ktoré v kine hľadajú niečo ľahké a zábavné. Sci-fi dráma Annihilation režiséra Alexa Garlanda počas prvého víkendu zaujala štvrté miesto v tabuľke, keďže si zarobila len 11 miliónov. Aj keď počin obdržal chválu, nebol však žiaľ veľmi dostupný. Zvyšné tituly a ich zárobky nájdete v tabuľke nižšie.

  1. $108,046,000   Black Panther
  2. $16,600,000     Game Night
  3. $12,545,000     Peter Rabbit
  4. $11,000,000     Annihilation
  5. $6,915,000       Fifty Shades Freed
  6. $5,650,000       Jumanji: Welcome to the Jungle
  7. $3,600,000       The 15:17 to Paris
  8. $3,400,000       The Greatest Showman
  9. $3,103,996       Every Day (2018)
  10. $1,700,000       Early Man

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -