Aká bude budúcnosť Marvel filmov po Avengers 4? Poďme sa pozrieť na potenciálnu štvrtú fázu!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Budúcnosť Marvel filmov bude naozaj pestrá!

Písali sme o tom už pred pár mesiacmi. Avengers 4, teda 22. marvelovka ukončí jednu veľkú kapitolu terajšieho MCU. Či už to bude smrťami našich pôvodných hrdinov ako Iron Man alebo Captain America vôbec netušíme, no ich koniec v týchto filmoch sa blíži. Má ale Marvel ešte čo ponúknuť? Bude sa dať pokračovať? Nuž, prezident tohto štúdia, Kevin Feige práve povedal, že už mal stretnutia ohľadom rokov 2024 a 2025.

Takto, aby sme zbytočne nepredbiehali. Už dávno vieme, že Marvel si naplánoval 9 ďalších filmov, mimo Spider-Mana 2. Vieme to podľa zabrania 10 dátumov až do roku 2022. Akým filmom tie dátumy budú patriť samozrejme ešte netušíme, no poďme si tak trochu rozobrať, čo by tam vlastne mohlo byť. Takže, Spider-Man 2 a Strážcovia Galaxie 3, toto sú už potvrdené filmy, ktoré putujú do výroby. Tu v podstate nemusíme nič vravieť. Spidey rozbehne štvrtú fázu a to ževraj príbehovo len 5 minút po Avengers 4!

Naplánované Marvel dátumy do roku 2022 – pravdepodobne celá štvrtá fáza Marvelu

 • 5. júl 2019 – Začiatok fázy – Spider-Man 2
 • 1. máj 2020 – pravdepodobne Strážcovia Galaxie 3, ale nemusí to byť tento dátum
 • 31. júl 2020
 • 6. november 2020
 • 7. máj 2021
 • 30. júl 2021
 • 5. november 2021
 • 18. február 2022
 • 6. máj 2022
 • 29. júl 2022

Aké teda môžu byť ostatné filmy? Nuž, rozhodne budú všetci začatí hrdinovia pokračovať. Doctor Strange si vezme druhý film, Captain Marvel si vezme pokračovanie, Black Panther tak isto a taký Ant-Man príde s trojkou. Dokonca sa šepká niečo aj o štvrtom filme s Thorom, čo by teda bolo zaujímavé, keďže by išlo o prvú postavu čo prekročí svoju trilógiu. Keďže ale Ragnarok s réžiou Taiku Waititiho bol taký úspešný, asi sa dočkáme aj štvorky.

No a ďalej? Ešte rýchlo spomenieme vlastný Black Widow film, ktorý sa 100% pripravuje aj keď ešte nie je ohlásený. Tam sa vraj štúdio dokonca už stretlo so 65 režisérmi, čo je fakt zaujímavé. Potom sa spomínajú ešte tímovky ako New Avengers a film len so ženskými hrdinkami. Tieto projekty sa teda podľa nás tiež určite uskutočnia. Čo by ale mohlo byť ďalej? Marvel tvrdí, že chce hlavne predstavovať nové postavy, ktorých majú na sklade ešte dosť. No a určite nesmieme zabudnúť ani na X-Menov a Fantastickú 4, ktorí sa v roku 2019 oficiálne pripoja k štúdiu Marvel a tí ich tak budú môcť konečne využívať. Poďme sa teda pozrieť, aké nové postavy by sme teda mohli vidieť, či už v ich vlastných filmoch alebo v hocijakých iných!

Nova

Nova je hrdina, ktorého meno sa skloňuje už od roku 2014 s prvými Strážcami Galaxie. Ide rozhodne o jednu z najpopulárnejších Marvel postáv a keď mu teda nedali priestor doteraz, dajú mu ho podľa nás vo vlastnom filme. Možno sa ho predsa len dočkáme v tretích Strážcoch, no podľa nás si tohto hrdinu užijeme vo vlastnom dobrodružstve.

Nova
Nova; Zdroj: previewsworld.com

Moon Knight

Tak na tento film čakajú fanúšikovia už veľmi dlho. Žeby sme sa konečne dočkali? Nuž, priestor by na to určite bol a keďže sa nemôžu filmári zaoberať Ghost Riderom, chcelo by to niekoho temného, kto by vedel prebrať štafetu. Moon Knight by to teda podľa nás vedel krásne prebrať. Bol by to zároveň prvý pokus Marvelu o film s anti-hrdinom, čo znie nesmierne zaujímavo.

Moon Knight
Moon Knight; Zdroj: star2.com

Adam Warlock

Túto postavu jednoducho uvidíme. To už je jasné. Objavil sa v post-credits scéne v Strážcoch Galaxie 2 a jeho príchod bude určite práve v ďalšom dieli. Žeby ale dostal aj vlastný film? Nuž, asi skôr nie. Jedine že by išlo o nejakú tímovku s Novom. Každopádne, tento chlapec mieri do MCU, možno už v roku 2020.

Adam Warlock
Adam Warlock; Zdroj: cbr.com

Eternals

Marvel chcel ďalšiu veľkú tímovku už vo fáze 3. Inhumans však nevyšli ani ako film a ani ako seriál. Tento filmový vesmír si bohužiaľ budeme musieť vychunať bez nich. Kto ich ale môže nahradiť? X-Men. Ale k tomu sa ešte dostaneme. Adekvátnou náhradou by mohli byť hrdinovia zo skupiny Eternals. Išlo by taktiež o veľké rozšírenie vesmíru MCU, kde sa nepochybne musíme ešte zorientovať. Marvel nám však už ukázal, že tímovky im jednoducho idú (Strážcovia Galaxie a Avengers) takže sme zvedaví, ako by zvládli sfilmovať tento legendárny tím z pera Jacka Kirbyho.

Eternals
Eternals; Zdroj: bamsmackpow.com

Fantastická 4

Tak a práve tu sa dostávame k tým rokom 2023 a viac. Marvel totižto musel plánovať fázu 4 ešte pred obchodom s 20th Century Fox, takže tu určite rátame s neskoršími dátumami, ktoré už možno budú v piatej fáze. Každopádne, táto prvá rodina Marvelu sa jednoducho v tejto sérii objaví. Odkedy sa uzavrel obchod, internet prakticky nerozpráva o ničom inom. Títo hrdinovia už síce dostali až 4 šance na vlastný film, avšak tie najlepšie dopadli priemerne. Je teda konečne čas ukázať, kde sa nachádza sila F4 a nám je jasné, že to dokáže jedine Marvel. Pochopiteľne, okrem skvelých štyroch hrdinov by sme sa konečne dočkali aj Silver Surfera, Galactusa a predovšetkým Doctora Dooma, ktorý zatiaľ ani raz nebol vo filmoch prezentovaný dobre, prišom ide o jedného z najväčších záporákov z komiksov od Marvel. Je teda konečne čas aby sa táto rodina vrátila a to poriadne, tak ako pred rokom Spider-Man.

Fantastická 4
Fantastická 4; Zdroj: cbr.com

X-Men

Asi nikto nečakal, že po uzavretí obchodu budú všetci rozprávať len o F4 – a o legendárny tím X-Men nikto ani nezakopne. Nuž, dôvod je jasný, už tu bolo naozaj veľa X-Men filmov. Marvelu to však momentálne aspoň podľa nás vyhovuje. Dark Phoenix príde už o rok a to bude koniec X-Men série ako ju poznáme. Hodí sa nám pauza od týchto postáv. Určite si teda počkáme až do roku 2024 kým sa tento tím opäť objaví na plátnach a to opäť v riadnom Marvelovom štýle. Ako sme už vraveli, tímovky im idú a táto ikonická skupinka jednoducho vo filmoch chýbať nebude. Samozrejme, bude ťažké zvyknúť si na nových hercov, no ako ich už poznáme, s tým sa štúdio určite bude vedieť vysporiadať. Samozrejme toto značí aj príchod Wolverina, takže tam by sme zase rátali s jeho samostatnými filmami, i keď pochopiteľne s reštartovaným príbehom a novým hercom.

Wolverine
Wolverine; Zdroj: comicvine.gamespot.com

Deadpool

No a ako posledný prichádza Deadpool, kde netušíme čo máme čakať. Štúdio by bolo bláznivé keby Deadpoola preobsadilo a začalo by znovu. Táto séria bude musieť pokračovať, takže sme zvedaví ako to vlastne vymyslia. Deadpool exituje v rôznych realitách a tak ďalej, takže problém, že by bol v MCU určite nie je. Avšak Deadpool je silná R-ková postava, plná uchýlností a nadávok. Ako by ho teda chceli vtesnať medzi PG-13 postavy netušíme, no to sa tiež ešte nejak vymyslí. Každopádne, určite sa film odprostí od novo predstaveného tímu X-Force, keďže na to by momentálne vôbec nebol priestor. Určite si ale netrúfame tipovať ani dátum premiéry, keďže čakať do roku 2025 nemôžu ale zas nemôžu ho ani len tak o 2 roky vhodiť do tohto preplneného filmového vesmíru.

Deadpool
Deadpool; Zdroj: vignette.wikia.nocookie.net

Druhá kapitola Marvelu teda môže byť rovnako veľká ako táto prvá. Sme skutočne zvedaví, čo všetko nám ešte tento svet ponúkne. Ako sme už písali, po Avengers: Infinity War sa táto značka bezkonkurenčne vyrovnala tej, ktorú vlastní štúdio Lucasfilm. Potešilo by nás teda asi už len jediné. Keby sa im podarilo získať poriadne práva na Ghost Ridera a Hulka, teda celú časť čo išla štúdiu Universal a tiež aj Spider-Mana, ktorého sa Sony jednoducho nevie odprostiť a robí iba hlúpe spin-offi ako Venom, kde iba berú zaujímavých záporákov zo sveta Spider-Mana, ktorí v kľude mohli fungovať v riadnom MCU. Tu už bude ale opäť musieť zaúradovať tlak fanúšikov, ktorý sa už mnohokrát vyplatil. Každopádne, čaká nás naozaj zaujímavá budúcnosť, na ktorú sa už asi všetci teraz tešíme a to aj preto, lebo si budeme odteraz užívať 3 Marvel filmy za rok.

Čo si podľa vás Marvel chystá v budúcnosti? Máte nejakých hrdinov, ktorých by ste chceli v týchto filmoch vidieť? Dostane podľa vás štúdio druhý dych s X-Menmi a Fantastickou 4? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

11 COMMENTS

 1. Myslite si ze v avengers 4 ukazu aj to kam sa teleportoval thanos po lusknuti prstov a ako sa stark dostane z titanu?
  A aku zapletku medI xmenmi a deadpoolom myslite?

  • Starka pravdepodobne nejako prestrihnú že už bude na Zemi, uvidíme :D úprimne už ani ja neviem akú zápletku som myslel :D ide jednoducho o to, že X-Men aj Deadpool budú nový pohon MCU a som veľmi zvedavý, ako sa ich rozhodnú v tomto vesmíre predstaviť!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -