Budúcnosť MCU: Komu sa Avengeri postavia po Thanosovi a Endgame?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Už tento týždeň si všetci fanúšikovia komiksoviek užijú očakávanú premiéru filmu Captain Marvel. Štúdio však týmto filmom nekončí, a to ani zďaleka. Už budúci mesiac si totižto pozrieme Avengers: Endgamesamotné vyvrcholenie celého MCU. Tešíme sa, ako superhrdinovia ukončia svoj dlhý príbeh, počas ktorého sme sa do nich zamilovali. Sme zvedaví, ako sa vysporiadajú s mocným Thanosom, no taktiež sme veľmi zvedaví, s kým sa pobijú nabudúce. Komu sa teda postavia potom, čo porazia Šialeného Titána?

Thanos
Zdroj: geektyrant.com

Budúcnosť MCU: Antagonisti

V novej Marvelovke, ktorú v kinách uvidíme už 7. marca, bližšie spoznáme Skrullov. Už dávnejšie sme si rozpísali, ako aj táto mimozemská rasa súvisí s minulosťou MCU či Strážcami Galaxie. Určite teda pôjde o záproákov, ktorí nás v rámci tejto sólovky poriadne zaujmú. Keďže sa však príbeh Captain Marvel odohráva v 90. rokoch, môžeme Skrullov považovať za staré správy. Aj napriek špekuláciám, ktoré vravia, že ešte budú podstatní v budúcnosti, vyzerá nepravdepodobne, že práve oni budú veľkými hráčmi v nasledujúcej Fáze za Thanosom.

Komu sa teda Avengeri postavia po Endgame? Odpoveď nám ponúkol portál We Got This Covered a ich dôveryhodný zdroj, ktorý vraví, že budúcimi veľkými antagonistmi budú Norman Osborn a Annihilus. Poďme sa pozrieť na to, čo sú zač!

Captain Marvel
Zdroj: superherohype.com

Norman Osborn (Green Gobiln)

Túto známu komiksovú postavu sme na striebornom plátne už videli. Vo filme Spider-Man (2002) si ho zahral herec Willem Dafoe. V tomto príbehu šlo o hlavného záporáka, ktorý je jedným z najväčších nepriateľov Petera Parkera. Keďže už vieme, že Tom Holland a jeho pavúčí muž budú pre budúcnosť MCU dôležití, prítomnosť tzv. Green Goblina je celkom logická. „Oficiálne“ potvrdenie nás však veľmi potešilo a už sa nevieme dočkať, ako nám ho Marvel predstaví vo svojom univerze.

green goblin
Zdroj: aminoapps.com

Annihilus

Aj keď je vyššie popísaný Green Goblin veľmi silný a nebezpečný, Annihilus sa nad ním môže len pousmiať. Jeho výber však taktiež nie je veľmi prekvapivý, keďže hrdinovia potrebujú veľkého a absurdne silného záporáka, ku ktorého porážke musia spolupracovať. V komiksoch Annihilus ovládal alternatívny vesmír známy ako „Negative Zone,“ z ktorého priniesol obrovskú armádou, ktorou decimoval nás vesmír. Tej sa, okrem iných, postavili kozmickí superhrdinovia ako Star-Lord, Drax či Silver Surfer.

Annihilus v MCU dáva zmysel obzvlášť po odkúpení štúdia Fox spoločnosťou Disney. Marvel vďaka tomu získa naspäť práva na vyššie spomenutého Silver Surfera. V komiksoch sa tento záporák často stretáva aj s Fantastickou štvorkou, ktorá sa taktiež vráti k svojmu pôvodnému vlastníkovi. Annihilusa nakoniec porazil mocný Galactus, ktorý sa tým pádom pravdepodobne tiež objaví v Marvel Cinematic Universe. Kľúčovou informáciou teda ostáva to, že práva na všetky tieto postavy sa vrátia pod Marvel, pričom môžeme počítať s tým, že štúdio ich bude chcieť poriadne využiť po „odchode“ Thanosa.

annihilus
Zdroj: syfy.com

Čo na tieto novinky vravíte? Tešíte sa, že Marvel sa očividne chystá použiť svoje ikonické postavy, ktoré získajú späť od Foxu? Napíšte nám do komentárov, čo si o tom myslíte!

Zdroj: wegotthiscovered.com, marvel.fandom.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -