Captain America sa vráti do MCU. V ktorom filme alebo seriáli ho uvidíme?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Tento článok obsahuje potenciálne SPOILERY ku seriálu The Falcon and the Winter Solider

Odmietnutý príbeh tretieho Captain America filmu, Captain America: Občianska vojna, by sa mohol stať základom dejovej línie seriálu The Falcon and the Winter Soldier. Pôjde o vôbec prvý Disney+ seriál, ktorý bude súčasťou sveta Marvel Cinematic Universe – a uvidíme ho už na jeseň roku 2020.

Pred pár dňami sa na portáli 4chan (neskôr aj na Reddite) objavil príspevok od anonymného používateľa, ktorý sa zameriava na zápletku a príbeh seriálu The Falcon and the Winter Soldier. Jeho produkcia sa už odštartovala v Atlante. Ďalším zdrojom uniknutých informácií je overený portál WeGotThisCovered, ktorý má blízke zdroje. Tie mu už veľakrát podsunuli pravdivé informácie.

The Falcon and the Winter Soldier
Oficiálny plagát ku seriálu The Falcon and the Winter Soldier; Zdroj: nerdsandbeyond.com

Odhalený príbeh seriálu The Falcon and the Winter Soldier

V minulosti prezradili napríklad to, že Taskmaster bude hlavným zloduchom filmu Black Widow, že Wiccan bude debutovať v seriáli WandaVision alebo to, že sa generál Ross vráti v seriáli She-Hulk. Všetky tieto informácie boli odvtedy buďto potvrdené alebo podložené aj inými zdrojmi.

Poďme sa však presunúť k samotnému seriálu The Falcon and the Winter Solider, o ktorom unikli naozaj zaujímavé informácie. Hlavná zápletka by sa mala zamerať na to, že generál Thaddeus Ross (William Hurt) spolu s vládou nechcú, aby sa Sam Wilson (Anthony Mackie) a.k.a. Falcon stal novým Captainom America. Za všetko môže Sokovijská dohoda, ktorú Sam odmietol podpísať.

US Agent
Wyatt Russell ako US Agent; Zdroj: thedisinsider.com

Štafetu Captaina Americu teda preberie John Walker (Wyatt Russell), ktorý však bude vystupovať pod pseudonymom US Agent. Naštvaný Sam sa potom spojí s Buckym Barnesom (Sebastian Stan) a.k.a. Winter Soldierom, s ktorým bude nelegálne bojovať proti menším zločinom. Sharon Carter (Emily Vancamp) sa pred vládou postaví za Sama a bude prosiť o to, aby ho vymenili za Walkera.

Medzitým však Walker prirastie Samovi a Buckymu k srdcu a začnú ho akceptovať ako nového Captaina Americu. Vtedy prichádza na scénu zloduch Baron Zemo (Daniel Brühl) z filmu Captain America: Občianska vojna a Walkerovi implantuje do mozgu čip, ktorý ho obráti na stranu zla.

Baron Zemo
Baron Zemo v seriáli The Falcon and the Winter Soldier; Zdroj: screenrant.com

Captain America sa vráti do MCU

Baron Zemo plánuje podobný čip implantovať do hláv celej populácii. Pomáhať mu s tým bude Rachel Leighton (Bonnie Wright) a.k.a. Diamondback. Zúfalá vláda na čele s Rossom teda poprosí o pomoc Sama a Buckyho, ktorí musia zastaviť Walkera. Do dôležitých úloh sa majú vrátiť aj Alfre Woodard ako Miriam Shape a takisto Martin Freeman ako Everett Ross (Black Panther).

Najväčším prekvapením je návrat herca Chrisa Evansa, ktorý sa má v dvoch častiach ukázať ako starý Steve Rogers. Pravdepodobne dá Samovi a Buckymu morálne rady. Krátke scény by si vraj mali strihnúť aj Florence Pugh ako Yelena Belova (tú uvidíme vo filme Black Widow) a Tim Roth ako Emil Blonsky (záporák filmu Neuveriteľný Hulk).

Falcon and The Winter Solider Leak (From 4Chan) from r/MarvelStudiosSpoilers

Pokiaľ je tento únik informácií pravdivý, tak sa naozaj máme na čo tešiť. Tak čo, veríte týmto slovám? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: inverse.com, wegotthiscovered.com, reddit.com, boards.4channel.org

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -