Ktorých členov rasy Eternals uvidíme v pripravovanom MCU filme a ktorí herci ich stvárnia?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 21 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Členovia rasy Eternals v pripravovanom MCU filme

Tento rok sa dočkáme nového filmu Eternals. Naše obľúbené MCU sa tak rozšíri o nový druh superhrdinov, ktorí ale na Zemi žijú už 7000 rokov. V jednom z našich článkov, ktorý si viete prečítať TU, ste sa mohli dočítať o ich komiksovom pôvode a o deji filmu. Dnes vám predstavím, kto sú členovia rasy Eternals, ktorých uvidíme v pripravovanom MCU filme.

Rasa Eternals je dosť podobná ľudskej rase, no na rozdiel od nás sú takmer nesmrteľní a majú superschopnosti. Z tieňov sledovali vývoj ľudstva a dávali na nich pozor. Na filmové plátno tieto postavy prenesie oscarová režisérka Chloé Zhao. Nižšie sa dozviete niečo viac o každom členovi z rasy Eternals, o jeho schopnostiach a o tom, ktorý herec alebo herečka ho bude vo filme hrať.

1. Richard Madden ako Ikaris

Richard Madden Ikarsi členovia Eternals v MCU filme
Zdroj: express.co.uk

Ikaris je považovaný za jedného z najznámejších a najsilnejších členov Eternals. Vo filme by mal mať podobné schopnosti ako v komiksoch – supersila, lietanie a laserový pohľad. Samozrejme, bude mať aj iné schopnosti rasy Eternals, ako nesmrteľnosť. Vo filme bude tzv. taktickým lídrom skupiny Eternals. Zahrá si ho herec Richard Madden, známy napríklad z Game of Thrones.

2. Gemma Chan ako Sersi

Gemma Chan Sersi Eternals
Zdroj: superherohype.com

Sersi je zo všetkých Eternals najväčším milovníkom ľudí a je ekvivalentom čarodejnice Kirké z gréckej mytológie. V komiksoch mala na Zemi rôzne práce a bola dokonca Avengerom, no vo filme z nej bude kurátorka múzea. Jej láskou je po celé stáročia Ikaris a jej hlavnou schopnosťou je premena hmoty. Sersi si zahrá herečka Gemma Chan, ktorú sme mohli vidieť vo filme Captain Marvel ako modrú Minn-Ervu.

3. Kumail Nanjiani ako Kingo

Kumail Nanjiani Kingo Eternals
Zdroj: twitter.com

Kingo je v komiksoch hviezda samurajských filmov. Má rovnaké schopnosti ako zvyšok Eternals, no na filmovom plátne ich nepoužíva a je len obyčajným hercom. Vo filmoch to bude trošku inak. Kingo bude hereckou hviezdou Bollywoodu a jeho hlavnou superschopnosťou bude strieľanie energetických striel z rúk. Vo filme si ho zahrá komediálny herec Kumail Nanjiani.

4. Salma Hayek ako Ajak

Salma Hayek Ajak Eternals
Zdroj: screenrant.com

Ajak je v komiksoch muž, no vo filme pôjde o ženskú postavu hranú nestarnúcou Salmou Hayek. Komiksový Ajak je vodcom Eternals a ako jediný má možnosť komunikovať s ich tvorcami, rasou Celestials. Filmová Ajak okrem Eternals schopností a schopností, ktoré má Ajak v komiksoch, bude mať ešte moc liečiť ľudí aj ostatných členov rasy Eternals.

5. Ma Dong-seok ako Gilgamesh

Don Lee Gilgamesh členovia Eternals v MCU filme
Zdroj: thenewsfetcher.com

V komiksoch má Gilgamesh veľa mien a dokonca ani nevie, že je členom tejto rasy. Nikto ani nepozná jeho pôvod. Ide o najsilnejšieho člena rasy Eternals, ktorý má k tomu ešte aj lepšiu výdrž než väčšina Eternals. Filmová verzia bude mať ešte schopnosť vytvoriť exoskelet z kozmickej energie. Vo filme bude partnerom Theny. Postavu si zahrá herec Ma Dong-seok.

6. Angelina Jolie ako Thena

Angelina Jolie Thena Eternals
Zdroj: twitter.com

Thena, pôvodne známa ako Azura, je skvelá a inteligentná bojovníčka. Thena má schopnosti ako každý Eternals, no jej špecialitou je manipulovanie s kozmickou energiou. Filmová postava by si vďaka tomu mala vedieť vytvárať zbrane z kozmickej energie. Zaujímavosťou je, že Thena je sesternicou záporáka Thanosa. Vo filme si ju zahrá skvelá herečka Angelina Jolie.

7. Brian Tyree Henry ako Phastos

Brian Tyree Henry Phastos členovia Eternals v MCU filme
Zdroj: screenrant.com

Brian Tyree Henry si zahrá prvého MCU superhrdinu, ktorý bude gay. Je to Eternal Phastos, známy pre svoje inžinierske vynálezy a výrobu zbraní. Napriek svojim nebezpečným vynálezom je však odporca vojen. V komiksoch má všeobecné schopností rasy Eternals, no špecializuje sa hlavne na manipuláciu kozmickej energie a na pomery Eternals je aj veľmi silný.

8. Lauren Ridloff ako Makkari

Lauren Ridloff Makkari Eternals
Zdroj: cinelovetv.com.br

Makkari nesie titul najrýchlejšieho Eternala, pričom kvôli dosiahnutiu maximálnej možnej rýchlosti sa rozhodol vzdať schopností ako lietanie alebo ovládanie molekúl. Je vďaka tomu rýchlejší aj ako Quicksilver. Je ešte dobrý v mechanickom inžinierstve, čo sa naučil od rodičov. V tomto prípade si opäť muža zahrá žena. Najrýchlejšou ženou vo vesmíre sa tak stane herečka Lauren Ridloff. Pôjde aj o prvú hluchú superhrdinku v MCU filme.

9. Barry Keoghan ako Druig

Barry Keoghan Druig členovia Eternals v MCU filme
Zdroj: comicbook.com

Druig je po moci túžiaci bratranec Ikara, ktorého morálka je otázna. Jeho schopnosťami, na ktoré sa najviac zameriava, sú premena hmoty a telepatia, ktorú rozvinul do takých rozmerov, že dokázal ovládať mysle iných. Vo filme pôjde o člena Eternals, ktorý sa dištancuje od ostatných členov skupiny, pretože nesúhlasí s tým, ako interagujú s ľudstvom. Druiga si zahrá herec Barry Keoghan.

10. Lia McHugh ako Sprite

Lia McHugh Sprite členovia Eternals v MCU filme
Zdroj: thenewsfetcher.com

Jeden z najmladších členov rasy Eternals, ktorý bude mať ako posledný vo filme iné pohlavie, je Eternal Sprite. Aj keď má tisícky rokov, vyzerá a správa sa ako dieťa a často si robí zo všetkého žarty. Je ale veľmi inteligentný, len na to nevyzerá. Jeho špeciálnou schopnosťou je tvorba ilúzií, no vie aj premieňať hmotou. Vo filme si túto postavu zahrá mladá herečka Lia McHugh.

BONUS : Kit Harington ako Black Knight

Kit Harington Black Knight Eternals
Zdroj: sk.pinterest.com

Black Knight je človek, ktorý sa vlastným menom volá Dane Whitman. Nepatrí k skupine Eternals, no mal komplikovanú minulosť s Eternalom menom Sersi. Vieme, že sa ukáže vo filme, no viac o ňom nevieme. Komiksový Dane Whitman nemá žiadne superschopnosti, je iba inteligentným človekom a skvelým šermiarom. Vlastní meč Ebony Blade, ktorý pred ním vlastnilo niekoľko iných ľudí.

Boli medzi nimi aj rytieri, aj záporáci. Tento meč dokáže preseknúť takmer všetko skutočné aj magické vo vesmíre. Tiež dokáže absorbovať energiu a dokáže byť privolaný z diaľky na štýl Mjolniru. Dane Whitman je v komiksoch veľkým hrdinom, ktorý často bojuje po boku Avengerov. Som zvedavý na jeho rolu vo filme, v ktorom si postavu zahrá známy herec Kit Harington.

Toto boli členovia rasy Eternals, ktorých uvidíme v novom MCU filme. Čo na nich hovoríte? Na ktorú z postáv sa tešíte najviac, či už kvôli hercovi, alebo kvôli zaujímavým schopnostiam? Dajte nám to vedieť do komentárov!

Zdroj: cbr.com, en.wikipedia.org, ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -