Far Cry 6 dorazí v októbri. Videli sme nový gameplay trailer; pobeží na konzolách starej generácie?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pestrofarebná novinka vývojárskeho štúdia Ubisoft Toronto nám bola bližšie predstavená koncom minulého týždňa. Kam mieri obľúbená herná franšíza Far Cry tentoraz? Doposiaľ najväčší otvorený svet nám poskytne ostrov Yara, inšpirovaný Kubou. Kto je Dani Rojas a The Libertad, aké šialené zbrane nás čakajú, a čo má v pláne diktátor Anton Castillo? To všetko nám prezrádza nový gameplay trailer na Far Cry 6.

Gameplay trailer na Far Cry 6

Dani Rojas sme my, hrateľná postava a predstaviteľ príbehu. Ubisoft sa inšpiroval vlastnou sériou Assassin’s Creed, takže na výber budeme mať medzi ženským a mužským pohlavím. Tiež sa po prvýkrát v sérii dočkáme dabovanej hlavnej postavy. V priebehu príbehu sa spojíme so skupinou revolucionárov The Libertad, ktorá vedie partizánske hnutie proti tyranskému diktátorovi.

Tým je Anton Castillo, ktorého stvárňuje herec Giancarlo Esposito (Breaking Bad). Ten zatiaľ vyzerá byť najambicióznejším antagonistom série od čias Vaasa Montenegra z Far Cry 3. Už klasicky budeme musieť vyslobodiť ostrov Yara a priľahlú tropickú džungľu z nadvlády diktátora a jeho syna Diega. K tomu nám dopomôže štedrý arzenál podomácky vyrobených, šialených zbraní.

Character trailer približuje postavu Dani

Minigun, ktorý poháňa motor z motocyklu? Máme. Ruksak, ktorý vypúšťa navádzané rakety? Máme. Zbraň, ktorá vystreľuje CD-čka a hrá popritom Macarenu? Neuveríte, ale máme. Po mape sa budeme presúvať vozidlami, koňom alebo dokonca tankom. A to najlepšie? Po vzore Far Cry 5 dostaneme štvornohého parťáka. Teda vlastne dvojnohého jazvečíka Chorizo, ktorý má miesto zadných nožičiek kolieska. Alebo chcete radšej vlastného krokodíla v koženej bunde? Máte ho mať.

Bude to šialená jazda, čomu odpovedá aj farebný, kreslenejší vizuál. Far Cry 6 dorazí 7. októbra na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Stadia, Amazon Luna a samozrejme PC. Tam bude dostupný na Epic Games Store a Ubisoft Store. Vývojár nás zároveň uisťuje, že hra pobeží dobre aj na konzolách starej generácie. Nikto predsa nechce, aby sa zopakovala blamáž s Cyberpunk 2077.

Far Cry 6 si môžete už dnes predobjednať v štyroch rôznych edíciách (​Standard, Gold, Ultimate a Collector’s). Tak čo, po ktorej siahnete vy?

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -