Šetreniu na predplatnom odzvonilo. Obľúbenú praktiku Slovákov po Netflixe zakáže ďalšia veľká služba

Nenechajte si ujsť

Zdieľanie účtov obmedzí aj Disney+

Počas minulého roka Netflix na Slovensku i vo svete výrazne obmedzil zdieľanie účtov a sledovanie obsahu mimo jednej domácnosti. Nepopulárny krok sa Netflixu vyplatil, keďže počas minulého roka získal 30 miliónov nových platiacich zákazníkov. Povzbudivé výsledky konkurenciu nenechali chladnou a teraz so zdieľaním začína ďalšia veľká služba. Je ňou Disney+.

Svetová streamovacia dvojka plány obmedziť zdieľanie účtov avizovala už počas minulého roka a dokonca si ho vyskúšala aj na území Kanady. Teraz podľa Verge Disney+ praktiku rozširuje aj na územie Spojených štátov, kde zakročí proti zdieľaniu účtov od 14. marca. Služba o tom predplatiteľov informovala v podobe e-mailu, v ktorom ich upozornila na zmenu používateľských podmienok.

Loki 2. séria
Zdroj: Marvel Studios / Disney

Služba zároveň upresnila, že po novom pridáva obmedzenia týkajúce sa zdieľania účtu mimo spoločnej domácnosti. Ako konkrétne takéto obmedzenia budú vyzerať Disney+ nespresňuje, možno však očakávať podobný prístup ako pri Netflixe.

Ten v prípade sledovania účtu mimo hlavnej domovskej adresy vyžaduje potvrdenie o sledovaní. V prípade, že k sledovaniu mimo spoločnej domácnosti dochádza pravidelne, Netflix ho na televízoroch a niektorých ďalších zariadeniach aktívne blokuje a vyzýva používateľa k založeniu nového účtu.

Čo to teda znamená?

Zdieľanie prihlasovacích údajov k jednému účtu je obľúbenou praktikou divákov, ako ušetriť na predplatnom streamovacích služieb. Platformy totiž na jednom účte umožňujú súbežné sledovanie na viacerých zariadeniach, podľa podmienok sa tak ale musí diať v jednej domácnosti. Disney+ napríklad domácnosť definuje ako sídlo majiteľa účtu, kde službu môžu na viacerých zariadeniach používať ľudia, ktorí tam žijú.

Unplash

Aj keď zdieľaním účtov dochádza k porušeniu používateľských podmienok, doposiaľ sa praktika ticho tolerovala. Minulý rok to však zmenil Netflix, ktorý začal na televízoroch a ďalších zariadeniach blokovať sledovanie obsahu v prípade sledovania z inej ako domovskej adresy. Tú museli používatelia zadefinovať na mieste, kde Netflix na TV sledujú najviac, v opačnom prípade im ju priradila služba.

Podobné obmedzenie čoskoro začne platiť na trhu USA, je však iba otázkou času, kedy Disney+ novú politiku rozšíri globálne a dorazí aj na Slovensko. Očakávame, že sa tak stane v priebehu tohto roka.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -