Daredevil sa od novembra bude môcť objaviť v MCU. Kedy sa tohoto momentu dočkáme?

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Daredevil sa môže objaviť v MCU

Fanúšikov superhrdinu z Hell’s Kitchen zarmútilo, keď Netflix v roku 2018 zrušil tento výborný seriál po jeho tretej sérii. Avšak stále je tu pre túto obľúbenú postavu nádej. Daredevil sa môže objaviť v MCU. Vráťme sa ešte na chvíľu do minulosti a pripomeňme si dôvod, prečo bol tento seriál vlastne zrušený.

Netflix sa k tejto téme vyjadril nasledovne:

„Daredevil sa na Netflix nevráti so štvrtou sériou. Sme veľmi hrdí na poslednú a finálnu sériu a aj keď je to pre fanúšikov bolestivé, myslíme si, že je správne skončiť na vysokej nôte. Ďakujeme tvorcovi tohoto seriálu Erikovi Olesonovi, scenáristom, štábu a úžasným hercom vrátane nášho Daredevila – Charlieho Coxa. Sme vďační fanúšikom, ktorí nás počas posledných rokov podporovali.“

A aby to ešte nebolo všetko, Marvel nemal právo na použitie Daredevila v MCU na nasledujúce dva roky. Pýtate sa prečo? Bolo to najmä kvôli zmluvným dohodám. Prísľub videnia Daredevila po boku našich obľúbených hrdinov sa javil stále viac a viac nereálne. Až doteraz.

Ako ste si mohli všimnúť, je rok 2020, čo znamená, že trvanie dohody o zákaze použitia tejto postavy v MCU takmer uplynulo. Daredevil sa takto môže teoreticky objaviť v MCU už v novembri tohoto roka. Jeremy Conrad, zakladateľ stránky o novinkách z MCU – MCU Cosmic, nám túto blížiacu sa udalosť pripomína na Twitteri.

Conrad poukázal na potenciálne pozitívum koronavírusu. Ako ste sa už mohli v našich predošlých článkoch dočítať, produkcia väčšiny Marvel filmov bola posunutá. Napríklad taký Spider-Man 3 sa nezačne natáčať až do novembra. To znamená, že možno, možno je tu malá šanca, že Marvel by mohol túto situáciu využiť.

Tretia séria seriálu Daredevil
Zdroj: inverse.com

Daredevil a Spider-Man

Od novembra by totižto už mohol spojiť pomstiteľa z Hell’s Kitchen so Spider-Manom Toma Hollanda. Nebolo by to prvýkrát, kedy sa tieto dve ikonické postavy stretli. Komiksy ponúkajú veľa možností, ako by sa to mohlo stať. Či už si Marvel vezme, alebo nevezme Conradov návrh k srdcu, je už otázne.

Avšak tento návrh, nech je už akokoľvek trúfalý, nám slúži ako pripomenutie, že Daredevil sa od novembra môže objaviť v MCU. Je nepravdepodobné, že by Marvel túto možnosť nevyužil. Táto postava má veľkú fanúšikovskú základňu a jej využitie by MCU len prospelo.

Chceli by ste Daredevila vidieť v novom seriáli, sólovom filme, alebo crossoveri po boku ostatných superhrdinov?

Zdroj: ladbible.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -