Hra House of Ashes od tvorcov Until Dawn prichádza s prvou ukážkou na pokračovanie hororovej série

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Vývojárske štúdio Supermassive Games sa dostalo do veľkého povedomia hráčov vďaka hernému titulu Until Dawn. Táto PlayStation exkluzivita z roku 2015 sa ihneď zaradila medzi to najlepšie, čo nám hororový žáner ponúka. Takmer filmový zážitok nás naozaj presvedčil o tom, že aj tie najmenšie voľby majú veľký dopad na príbeh.

Išlo tak o interaktívny príbeh, ktorý sa tvoril na základe našich rozhodnutí. Štýl hrania by sa dal prirovnať ku hrám od štúdií Telltale Games (The Walking DeadThe Wolf Among Us) či Quantic Dream (Detroit: Become HumanBeyond: Two Souls). Po tejto hre Supermassive oznámil, že viac nebude tvoriť exkluzivity pre PlayStation.

Tak sa dostávame k vzniku novej hernej série The Dark Pictures Anthology, sériu cinematických hororových hier, ktoré na seba nijakým spôsobom nenadväzujú. Jedná sa síce o kratšie herné zážitky ako napríklad Until Dawn, no vychádzajú v omnoho rýchlejšom tempe. Prvá časť s podtitulom Man of Medan prišla v auguste 2019 a predviedla možnosť co-op multiplayeru.

Teda presnejšie prišli hneď tri herné módy. Prvým z nich je Solo Story mód, teda príbeh pre jedného hráča. O niečo zaujímavejším je Shared Story mód, v ktorom môžete celú hru prejsť online s jedným kamarátom. Najzaujímavejším módom je takzvaný Movie Night mód, ktorý funguje na báze offline “gaučového” hrania. S týmto módom môžete hru prejsť až so štyrmi ďalšími kamarátmi.

The Dark Pictures Anthology: House of Ashes

Pred pár dňami (30. októbra 2020) vyšla presne v čase Halloweenu druhá časť s názvom Little Hope. Tá nás zaviedla do rovnakomenného mestečka a opäť nám priniesla približne 5 hodín hracieho času. Na jej konci sa už klasicky spustila ukážka na ďalšiu pripravovanú epizódu, The Dark Pictures Anthology: House of Ashes. Zahráme si ju už v roku 2021, no špecifický dátum vydania zatiaľ odhalený nebol.

Čo sa zasadenia týka, tak tentokrát sa vydáme na púšť a do podzemného jaskynného systému. Teda aspoň toľko sme vyčítali z takmer minútovej ukážky, ktorú nájdete priloženú vyššie. Taktiež to vyzerá na určitú spojitosť so sumerskou mytológiou a hlavnou hereckou hviezdou by mala byť Ashley Tisdale. Na viac informácií si musíme počkať do oficiálneho predstavenia, ktoré Bandai Namco už určite pripravuje.

Čo zatiaľ hovoríte na prvý pohľad na The Dark Pictures Anthology: House of Ashes? Hrali ste Man of Medan a Little Hope? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: ign.com, vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -