Gameplay z hry House of Ashes predstavuje tretiu časť antológie The Dark Pictures

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Vývojárske štúdio Supermassive Games, ktoré stojí za hororovým hitom Until Dawn, predstavuje gameplay z hry House of Ashes. Tretiu časť antologickej série The Dark Pictures predstavil jej režisér Will Doyle. Príbeh nás zavedie do Iraku v roku 2003, kde vojaci prebudia starodávne zlo. Oficiálnu synopsu príbehu si môžete prečítať nižšie:

„V The Dark Pictures Anthology: House of Ashes sa píše rok 2003, a v tieni pohoria Zagros v Iraku sa vojenská jednotka dostane pod paľbu irackých síl. Dôsledok prestrelky spôsobí silné chvenie, ktoré otvorí trhlinu v zemi a prehltne obe strany. Čím spôsobí, že vojaci spadnú do ruín pochovaného sumerského chrámu. Keď je všetka komunikácia prerušená, naši protagonisti sú uväznení v desivom podsvetí, ktorým sa musia navigovať, aby unikli. Neuvedomujúc si, že sa v tieňoch prebudilo niečo starodávne a zlé, a našlo si novú korisť na lov.“

Gameplay trailer z hry House of Ashes:

Gameplay trailer nám prezrádza, že štúdio vypočulo fanúšikov a dbalo na feedback hráčov. Jednou z príjemných zmien bude 360° kontrolovateľná kamera, namiesto klasickej kamery s fixnými uhlami. Novinkou je tiež tlačidlo na zapnutie baterky a tri nastavenia obtiažnosti. Čo sa single-player módov týka, na výber budú hneď dva: Theatrical Cut a Curator’s Cut. Oba nám predstavia príbeh z trochu rozdielneho uhlu.

„Pri Curator’s Cut zažijete príbeh z pohľadu rozdielnych postáv a dokonca uvidíte scény, ktoré by ste normálne nevideli v Theatrical Cut,“ prezradil Doyle.

Zaujímavejšie vyzerajúci Curator’s Cut však bude slúžiť ako predobjednávkový bonus. Multi-player módmi sú Shared Story (online s jedným priateľom) a Movie Night (gaučový mód pre päť hráčov). Z predchádzajúcich hier tiež nebudú chýbať QuickTime eventy (QTE) a možnosti výberu, ktoré budú smerovať váš príbeh.

Gameplay z House of Ashes
Zdroj: Supermassive/Bandai Namco

Séria The Dark Pictures Anthology si zachovala hororový žáner a interaktívny koncept, no priniesla hneď niekoľko zmien. V prvom rade sa nejedná o exkluzivity pre PlayStation. Séria okrem japonských konzol vychádza na Xbox a osobné počítače.

Ďalšou zmenou je kratšia herná doba, pričom jednotlivé epizódy vychádzajú s približne ročným rozostupom. Keďže sa jedná o antológiou, tak príbehovo na seba nenadväzujú. Prvá epizóda Man of Medan (2019) sa odohrávala na lodi, zatiaľ čo pokračovanie Little Hope (2020) nás zaviedlo do strašidelnej dediny.

The Dark Pictures Anthology: House of Ashes vyjde v priebehu tohto roka na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -