David Ayer ako režisér Scarface rebootu? Prečo nie!

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

Kultová gangsterka

Tony Montana. Meno, ktoré vo svete kinematografie pozná každý. No predsa. Kto by nepoznal nezabudnuteľnú rolu Al Pacina? Už v roku 1983, kedy vyšiel práve remake s Al Pacinom, mali mnohí pochybnosti, či dokáže remake byť tak dobrý ako jeho predchodca z roku 1932. Originál režíroval legendárny Howard Hawks a bol to jeden z prvých film-noirov na svete, ak nie aj prvý. Každopádne, remake dopadol na jedničku. Pôvodný scenár k filmu prepísal kontroverzný Oliver Stone, a réžie sa zhostil Brian De Palma. Bol to veľký film. Trojhodinová gangsterka, ktorá sa zapísala do histórie. A tak otázka, ktorá všetkým príde na pamäť je… Prečo by niekto chcel spraviť reboot od geniálneho remaku? 

scarface-fix-list-life
Al Pacino ako Tony Montana, Zdroj: ifc.com

Odpoveď je jednoduchá. Ponúkajú sa hneď dva dôvody. Prvým by bol technologický pokrok vo svete kinematografie a aj ako takom. Predsa len, od remaku Scarface prešlo 34 rokov, za ten čas sa toho už mnoho zmenilo, a vidieť to úplne všade, že 80′ roky sú preč. (Aj keď synthwave si razí cestu dopredu…) Druhým dôvodom nie je nič iné ako peniaze, ktoré sa dajú vyťažiť z mena filmu. Scarface z roku 1983 je film, ktorý zaujal všetky vekové kategórie. Preto myslím, že na remake (ktorý má prísť v roku 2018) by išlo viac ľudí, než na marvelovky alebo podobné filmy. Každopádne, nás ale zaujíma, kto je David Ayer a prečo by mal režírovať práve on reboot filmu Scarface?

David Ayer ako režisér rebootu filmu Scarface?

meet-david-ayer-the-hard-edged-director-of-suicide-squad
David Ayer, Zdroj: moviepilot.com

David Ayer je chlapík, ktorý minulý rok vypustil niečo, čo malo nabiť D.C. dopredu. Suicide Squad. Film celkom veľký, a s veľkými hviezdami na to, aby ho nikto nepoznal. A ak poznáte Suicide Squad, tak poznáte aj Davida Ayera. A aj keď Suicide Squad nebol film, ktorý by mal nadmieru pozitívne ohlasy, zarobil veľa, a fanúšikov príjemne prekvapil. David Ayer teda vie, ako natočiť skvelý film. Každopádne, ak sa to stane skutočnosťou, a David Ayer bude budúcim režisérom filmu Scarface, tak si bude musieť dávať veľmi veľký pozor na každý nový detail, ktorý prinesie. Predsa len, kto by chcel zničiť tak kultový film!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -