Vaiana pokračuje v Disneyho tradícii a kraľuje rebríčku. Ako však dopadli ostatné novinky? | boxOFFICE

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Tak sme tu znova s ďalším prehľadom rebríčka filmových tržieb. Tentokrát nám do amerických kín vtrhli až 3 novinky. Poďme sa teda pozrieť, či jedna z nich dokázala obhájiť prvé miesto a posunúť Zvery na druhé miesto.

Rodiny a deti sa v zime vydali radšej do mora ako do kúzelníckeho sveta!

Ak niektorí stále neviete, prečo spomínam more, myslím tým najnovšiu Disneyovku Moanu! Tá sa totiž bez žiadnych problémov vo svojom prvom týždni objavila na prvom mieste. Zisk z ameriky teda činí 55 milióna, čo je naozaj slušné. Film sa navyše ešte neotvoril vo väčšine štátov, za čo má ešte väčší potlesk. Celosvetovo už film zarobil 97 miliónov, čo je veľmi dobrý štart pre animák! Animáky vždy zarábajú veľa, veď platiť musia aj rodičia, nie len deti. Našu recenziu na tento film nájdete tu.

Druhú priečku obsadili Fantastické zvery, ktoré si na americké konto pripísali 45 miliónov. Na svojom konte už má film celosvetovo 473 miliónov, čo je určite úspech, no určite tvorcovia čakali viac. Zatiaľ je film najmenej zarábajúcim filmom zo série Harry Potter, čo určite zamrzí. Či by sa film dokázal prekonať aspoň na predposledné miesto, to nevieme, no ľahké to mať nebude. Svet teda tento film pomerne zachraňuje, no na HP to nestačí. Do pokračovania bude štúdio hádzať peniaze s väčším rozumom.

Na treťom mieste skončil Marvelácky Doctor Strange, ktorý si vo svojom štvrtom týždni zarobil 13 miliónov. Táto Marvelovka si ide v Marvelovskom štandarde, Strange už vo svojej sérii prekonal Hulka, Cap. Americu 1, Ant-Mana a Thora no a už o týždeň prekoná aj Thora 2. So svojimi 615 miliónmi celosvetovo je film veľmi úspešný. Záujem o Strangea však bude ešte väčší pri pokračovaní, pretože si dovtedy získa divákov z tímoviek ako sú Avengers.

Štvrté miesto si zobrala ďalšia novinka, tentoraz ide o film Allied s Bradom Pittom v hlavnej roli. Vo svoj prvý týždeň zarobil čistých 13 miliónov, čo by na takúto drámu bolo docela fajn, keby nestála 85 miliónov. Film režíruje Robert Zemeckis, no hodnotenia má pomerne priemerné, čo značí, že sa diváci o film moc nepobili. Celkovo už film má 27 miliónov, čo je naozaj zlé. Film sa síce ešte nedostal do všetkých krajín, no vyzerá to tak, že sa sám nezaplatí.

Päťku najlepších uzatvárajú mimozemšťania s filmom Arrival. Film si domov odniesol 11 miliónov a celosvetovo sa už nachádza na 93 miliónovej sume. Táto dráma si teda až tak zle nepočítala, hlavne keď spomeniem, že sa film bude snažiť prebojovať na rôzne filmové ocenenia. Amy Adams a jej mimozemšťania môžu byť naozaj šťastní.

TOP 10

Filmy, ktoré sa umiestnili na rebríčkoch 6 až 10 spomeniem už iba v rýchlosti. Šieste miesto obsadili Trollovia s 10 miliónmi. Celosvetovo majú už 291 miliónov, čo je pre Dreamworks určite úspech. Siedmu priečku obsadila americká komédia Almost Christmas. Tá si tento týždeň zarobila 7 miliónov, čo je na takúto komédiu určite skvelé, hlavne, keďže sa film do Európy ani nedostane. Na ich účte je už celkovo 36 miliónov, čo je skvelé a pravdepodobne to nečakali ani tvorcovia.

Ďalšiu priečku, teda ôsmu si zobrala novinka Bad Santa 2. Zarobila 6 miliónov, čo teda bohvieaké terno nie je. Film sa však ešte vo svete neotvoril. Zo sveta im teda pribudne masívna suma, pretože jednotka mala u ľudí pomerne úspech. Deviate miesto berie Gibson a jeho Hacksaw Ridge s 5 miliónmi. Celosvetové zárobky nie sú uvedené, no dokopy má film z USA 52 miliónov, čo je skvelé, hlavne keď bol film zamýšľaní predovšetkým pre filmové ocenenia. Posledné miesto si v rebríčku našla dráma The Edge of Seventeen a s 2,9 miliónmi uzatvára náš rebríček.

  1. $55,523,000   Vaiana
  2. $45,100,000   Fantastické zvery a kde ich nájsť
  3. $13,369,000   Doctor Strange
  4. $13,000,000   Allied
  5. $11,250,000   Prvý kontakt
  6. $10,340,000   Trollovia
  7. $7,610,000   Almost Christmas
  8. $6,106,658   Bad Santa 2
  9. $5,450,000   Hacksaw Ridge
  10. $2,960,000   The Edge of Seventeen

Zdroje obrázkov: hdwallpapers.in, variety.com,

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -