Horor Mníška 2 kraľuje víkendovým tržbám. Predbehla aj tretí Equalizer! #boxoffice 36

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Po novom vám opäť prinášame informácie z prostredia zárobkov filmov. Po každom víkende vám dodáme informácie o tom, ktorému filmu sa v kinách darilo najviac. V minulom týždni sa väčšina filmových fanúšikov sústredila na film Mníška 2. Priame pokračovanie kultového hororu zaujalo divákov po celom svete. Niet divu, keďže prvý diel v roku 2018 zarobil skvelých 365 miliónov dolárov. Ide tak o najúspešnejší spin-off The Conjuring (V zajatí démonov) vesmíru. Koľko však zarobil druhý diel? Dnes sa pozrieme na to, ako Mníška 2 kraľuje víkendovým tržbám v #boxoffice 36.

No a prečo začíname novú sériu článkov číslom 36? Pretože obsahuje údaje o víkendových tržbách za 36. týždeň v tomto roku. Tak budete mať vždy prehľad, ktorého týždňa v roku sa daný článok týka.

Mníška 2 kraľuje víkendovým tržbám! #boxoffice 36

1. Mníška 2 dorovnala svoj rozpočet

Mníška kraľuje víkendovým tržbám
Zdroj: nerdist.com

Mníška v roku 2018 odštartovala svoju dráhu s tržbami viac ako 50 miliónov dolárov na domácom trhu. Druhej časti sa toto nepodarilo. Celkovo si totiž druhý diel Mníšky zarobil 32 miliónov, čo bol ale veľmi úspešný začiatok. Celosvetovo film zarobil ďalších 50 miliónov a svoje tržby tak tvorcovia navýšili na 82 miliónov dolárov. Produkčný rozpočet filmu pritom predstavuje okolo 35 miliónov, takže už teraz sa tvorcom vrátili ich investované peniaze.

Odhady ale naznačujú, že si nová Mníška na domácom trhu nedokáže zarobiť viac ako 100 miliónov dolárov. A možno nedosiahne ani túto hranicu, keďže návštevnosť tohto filmu bude klesať. Recenzie na Mníšku 2 od divákov či kritikov sú totiž pomerne vlažné.

2. Equalizer 3 sa udržal na druhom mieste

Mníška kraľuje víkendovým tržbám
Zdroj: cnews.fr

Tretí diel obľúbenej akčnej série Equalizer inkasoval viac ako 12 miliónov dolárov. Celkovo si tvorcovia zarobili viac ako 107 miliónov, čo je ale pri rozpočte 70 miliónov dolárov stále pomerne málo. Uvidíme, ako dlho sa tretí diel série s hviezdnym Denzelom Washingtonom udrží na trhu, každopádne méta 200 miliónov dolárov vyzerá byť nedosiahnuteľná.

3. Moja tučná grécka svadba už divákov neláka

Mníška kraľuje víkendovým tržbám
Zdroj: imdb.com

Moja tučná grécka svadba bola svojho času najúspešnejším nezávislým filmom, s tržbami viac ako 360 miliónov dolárov. Na domácom trhu si pritom producent Tom Hanks a herečka Nia Vardalos zarobili viac ako 200 miliónov. To sa už ale určite nezopakuje. Tretí diel totiž vo svoj otvárací víkend zarobil len 10 miliónov dolárov. Tvorcovia však zrejme na takúto možnosť mysleli, pretože rozpočet filmu predstavuje len 18 miliónov dolárov. Tým pádom môžu pomýšľať na nejaký ten zisk

4. Indický akčný triler zarobil 10 miliónov dolárov celosvetovo

Jawan boxoffice
Zdroj: glamsham.com

Na štvrtom mieste sa umiestnil film z indickej produkcie s názvom Jawan. Každopádne, kto chce odhadovať, či sú tvorcovia Jawanu v pluse alebo mínuse, mal by použiť zmenovú kalkulačku. Rozpočet filmu totiž predstavuje 3 miliardy rupií (okolo 35 miliónov dolárov).

5. Barbie stále zarába

Barbie boxoffice
Zdroj: people.com

Barbie sa už so ziskom dostala nad posledný diel série Harry Potter. Na konte má viac ako 1,3 miliardy dolárov. Na domácom trhu si pritom tvorcovia okolo Margot Robbie a Ryana Goslinga zarobili 620 miliónov. Za tento víkend si prilepšili o ďalších 5 miliónov dolárov.

Ako je na tom Oppenheimer? No vskutku veľmi dobre. Celosvetovo si tvorcovia okolo Christophera Nolana zarobili už 890 miliónov dolárov a tento týždeň sa v tržbách dostal na 8. miesto. Keďže však ide o R-kový film, takýto úspech zrejme nikto nečakal. Každopádne už len jeden R-kový film zarobil viac ako Oppenheimer, a to Joker s Joaquinom Phoenixom.

6. Blue Beetle na tom nie je dobre

Blue Beetle boxoffice
Zdroj: denofgeek.com

Počítalo sa s tým, že najnovší film z dielne DC s názvom Blue Beetle bude tak trochu jedinečný. Hlavnú rolu si v ňom zahrala hviezda zo seriálu Cobra Kai, avšak ani to tvorcom nepomohlo. Komiksové filmy tento rok až na pár výnimiek dostávajú na frak. Na tomto snímku štúdio DC opäť prerobí. Rozpočet filmu totiž predstavuje až 100 miliónov dolárov a jeho zisk iba 114 miliónov dolárov. A ak zohľadníme to, že približne 45% zo zisku si berú kiná, tak je Blue Beetle ťažký prepadák. Tak či inak sa tvorcom podarilo navýšiť v predchádzajúci víkend zisk o 3,8 milióna dolárov.

7. Gran Turismo je dobrý film bez zisku

Gran Turismo boxoffice
Zdroj: thedailybeast.com

Gran Turismo má síce ako film podľa skutočnej udalosti dobré recenzie, no divákov to do kín príliš nenalákalo. Tento týždeň zarobili tvorcovia tohto diela okolo 3,5 milióna dolárov. Celkovo tak má film na konte 93 miliónov dolárov. Čo by nebolo tak málo, ak by rozpočet nepredstavoval 60 miliónov dolárov.

Meg: Návrat do hlbín sa vyplatil o trochu menej

Meg 2 boxoffice
Zdroj: variety.com

O viac ako 1 milión dolárov si prilepšili tvorcovia filmu Meg 2: Návrat do hlbín. Celosvetovo tak majú na konte 384 miliónov dolárov, pričom zarobia o viac ako 100 miliónov dolárov menej ako pri prvej časti. Prvej časti sa totiž podarilo prekonať tržby pol miliardy.

Videli ste niektorý zo spomínaných filmov počas uplynulého týždňa? Ktorý si zaslúži zarobiť najviac? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: boxofficemojo.com, thenumbers.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -