Novinky zo sveta Duny: Odhalená dĺžka filmu, vzhľad ornitoptér, dodatočné natáčanie a ďalšie

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Novinky zo sveta Duny

Pre mnohých najočakávanejší film tohto roka stále nedostal prvý trailer. Duna režiséra Denisa Villeneuvea vychádza 18. decembra 2020 a my sme zatiaľ videli iba niekoľko fotografií z filmu. To sa však zmení už 31. júla, kedy štúdio Warner Bros. plánuje vrátiť späť do kín film Počiatok k jeho 10. výročiu. Ako bonus bude toto premietanie sprevádzať exkluzívny pohľad na prvé zábery z očakávaného sci-fi eposu Duna.

Navyše je veľmi pravdepodobné, že sa ochutnávky z filmu dočkáme aj na digitálnom Comic-Cone, ktorý sa uskutoční koncom mesiaca. V tomto prípade by sa malo jednať o plnohodnotný trailer. Zatiaľ sa poďme pozrieť na niekoľko ďalších noviniek, ktoré sme za posledné dni vyzbierali.

Odhalená dĺžka filmu Duna

Dopredu upozorňujeme, že táto informácia nie je žiadnym spôsobom oficiálne potvrdená. Na internete sa objavil obrázok, na ktorom je okrem dátumu vydania aj odhalená dĺžka filmu Duna. V tomto prípade by sa jednalo o presne tri hodiny. Režisér Denis Villeneuve už pri filme Blade Runner 2049 (2 h 44 min) dokázal, že by takýto film ukočírovať vedel, no toto trvanie je veľmi nepravdepodobné.

Možno sa jedná o náhradu textu. Veríme však, že film hranicu 2 h a 30 min určite pokorí. Je dôležité spomenúť, že prvý film adaptuje iba jednu polovicu prvej knihy, takže vznik druhej časti je už viacmenej istý.

Dĺžka filmu Duna
Zdroj: reddit.com

Vzhľad ornitoptéry

Akékoľvek lietadlo, ktoré sa vo vzduchu pohybovalo mechanickým mávaním článkovaných krídel podľa vzoru vtákov. Tak znie popis ornitoptéry, niekedy tiež toptéry zo sveta Duny. A práve vzhľad týchto mechanických kolosov bol odhalený vo videu DUNE: Origins of Ornithopters na YouTube kanále Secrets of Dune. Zaujímavé video pojednáva o vzniku ornitoptér a celkovej histórii toptér v knihách a príbehoch Duny.

Nižšie nájdete galériu všetkých odhalených obrázkov ornitoptér, ktoré uvidíme vo filmovej adaptácii. Jedná sa o ozajstne postavené rekvizity, ktoré použili na natáčaní v Jordánskej púšti.

Megalomanský soundtrack Hansa Zimmera

Ako už možno viete, kompozíciu hudby má na starosti legendárny skladateľ Hans Zimmer. Ten sa v najnovšom rozhovore so serverom Variety rozrozprával o mnohých jeho projektoch vrátane pripravovanej Duny.

„Práve teraz som v polovici vytvárania tejto hudby. Jednoducho mám tieto nápady, a takto je to každý deň. Robím všetky tieto experimenty, a nemám absolútnu šajnu o tom, či niektorý z nich naozaj skončí vo filme. Ale sme tomu tak oddaní, skúšať robiť niečo rozdielne, aby sme vytvorili solídnu a dôstojnú robotu, a aby sme boli spravodliví ku knihe.“

Zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že Duna bude jeho najdivokejšou hudbou. Odporúčame vám prečítať si celý rozhovor, v ktorom hovorí, že má k Dune toľko nápadov, že už všetkým lezie na nervy.

Duna
Zdroj: flavorwire.com, theweekendedition.com.au

Dodatočné natáčanie

Pravdepodobne vám nemusíme vysvetľovať fakt, že takzvané dotáčky sú pri hollywoodskych filmoch úplne bežnou metódou. Niekedy to pre film môže znamenať dobré správy, inokedy veľmi zlé, no tu určite nemusíme panikáriť. Herec Oscar Isaac v rozhovore s portálom Deadline prezradil, že sa dodatočné natáčanie plánuje na polovicu augusta v maďarskej Budapešti.

Podľa jeho slov to však nijak neovplyvní dátum vydania, ktorý je stále naplánovaný na 18. december. Tieto dotáčky tak nie sú indikátorom čohokoľvek problémového s už existujúcim materiálom. Práve naopak, ten je podľa herca naozaj epický.

Tak čo, tiež sa neviete dočkať tohto sci-fi eposu? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: deadline.com, variety.com, twitter.com, reddit.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -