TEÓRIA: Ako Doctor Strange vysvetlí odchod Spider-Mana z MCU?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

V aktuálnom bode to vyzerá tak, že dohoda medzi štúdiami Disney a Sony je uzavretá a odklepnutá. Odchod Spider-Mana z MCU je týmto pádom nezvratný a plnú kontrolu nad ním opäť získava Sony. Na druhej strane stojí svet Marvel Cinematic Universe, ktorý má svojim fanúšikom čo vysvetľovať. Ako chcú len tak vymazať postavu, ktorá sa objavila v piatich filmoch?

Jedného z najdôležitejších hrdinov tímu Avengers predsa nejde len tak zmiasť pod koberec. Našťastie im dosť nahral do karát koniec filmu Spider-Man: Ďaleko od domova, ktorý sa objavil po záverečných titulkoch. Pokiaľ si dobre pamätáte, tak Mysterio odhalil pravú identitu Petera Parkera celému svetu.

Marvel vymazal Spider-Mana
Zdroj: movietele.it, zonglanxinwen.com

Ako vysvetlia odchod Spider-Mana z MCU?

V tomto prípade môže byť užitočný film Doctor Strange in the Multiverse of Madness, ktorý uvidíme už 7. mája 2021. Práve v tomto filme by sme sa mali dočkať očakávaného otvorenia Multiverse v MCU. Čakali sme na to už v Ďaleko od domova, no nakoniec sa tak nestalo. Fanúšikovia teda veria, že práve Doctor Strange by mohol byť odpoveďou na odchod Spider-Mana.

Zároveň by pripravil podklad ku akýmkoľvek príbehom, ktoré bude Spidey prežívať pod krídlami štúdia Sony. Stačí k tomu jediná vec – aby Sony dovolilo hercovi Tomovi Hollandovi natočiť jednu poslednú scénu, ktorá by sa mohla objaviť po záverečných titulkoch filmu Doctor Strange 2.

Zdroj: variety.com

Veci sa majú takto. Moderátor J. Jonah Jameson pred celým svetom povedal, že Peter Parker je nebezpečný kriminálnik a vrah. Ako sa z tohto môže dobrý sused Spider-Man vyvliecť? Jednou z možností je ukryť sa, kde práve nastupuje film Doctor Strange in the Multiverse of Madness.

Mohli by sme sa dočkať scény, kde Parker a teta May prídu žiadať o pomoc Doctora Strangea. Ten by vedel o nejakom univerze, ktoré je veľmi podobné tomu ich, no nenachádza sa v ňom žiaden Peter Parker. Síce by musel opustiť svojich kamarátov a milovanú MJ (Zendaya), no iba tak môže udržať v bezpečí seba a svoju tetu. Síce ide iba o teóriu, no obe štúdia by mali čistý štíť.

V Marvel Cinematic Universe by bola vysvetlená absencia Spider-Mana, zatiaľ čo by Sony mohlo vytvoriť pokračovanie filmu Ďaleko od domova. No a pokiaľ by štúdia Disney a Sony o niekoľko rokov prišli na ďalšiu dohodu, tak sa môže Peter Parker jednoducho vrátiť portálom naspäť.

Čo hovoríte na túto teóriu? Máte nejakú lepšiu ideu? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -