Ako sa Donald Glover takmer bez námahy dostal na vrchol Hollywoodu?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Herec, komik, spevák, scenárista, producent, režisér, raper a DJ. Pokiaľ si všetky tieto slová priradíte ku jednej osobe, musí vám vyjsť naozaj multitalentovaný človek. A práve ním je Donald Glover, ktorého môžete poznať aj pod pseudonymom Childish Gambino. Naposledy ste ho mohli vidieť vo filmoch ako Spider-Man: Homecoming alebo Solo: A Star Wars Story, no ešte viac ho tento rok preslávila jeho hudobná kariéra. Ako Childish Gambino totižto vydal skladbu spolu s videoklipom This is America, ktorá otriasla celým svetom. Poďme sa teda pozrieť na to, ako sa Donald stal veľkou hviezdou v Hollywoode! Čo všetko stálo za jeho vzostupom?

Všetko to začalo ešte vtedy, keď Donald navštevoval Umeleckú školu v New Yorku (NYU Tisch School Of The Arts). V tom čase napísal skúšobný scenár pre Simpsonovcov, ktorý sa zhodou náhod dostal ku producentovi sitcomu 30 Rock, Davidovi Minerovi. Miner a Tina Fey boli očarení jeho scenárom, a tak mu ponúkli prácu scenáristu pre tento ikonický sitcom od NBC hneď po tom, ako absolvoval vysokú školu. Túto prácu si od roku 2006 držal až po 2009. Z pozície scenáristu odišiel z jedného jediného dôvodu – Chcel sa začať venovať herectvu. Bol totižto predurčený k tomu, aby sa stal hviezdou aj v tomto odvetví.

Dostane Lando svoj vlastný Star Wars film?
Zdroj: hdqwalls.com

Začiatok jeho hereckej kariéry

A to sa mu samozrejme aj podarilo. V Los Angeles ostal nezamestnaný iba 9 dní, pričom ho hneď potom obsadili do role Troya Barnesa v ďalšom sitcome od NBC, Community. V tejto show vydržal štyri aj pol série. V tom čase sa však začalo formovať aj jeho hudobné alter ego, Childish Gambino (meno, ktoré vzniklo z generátoru Wu-Tang Clan mien). Začal vydávať mixtape a EP albumy jeden za druhým a hudbu bral naozaj vážne. To sa potvrdilo v roku 2011, kedy vydal jeho debutový štúdiový album Camp. Medzi jeho dennú prácu pre NBC a neustále tvorenie hudby ešte stihol pridať aj stand-up vystúpenia. V rozmedzí pár rokov sa tak stal scenáristom, hercom, spevákom a dokonca aj komikom.

A potom odišiel aj zo sitcomu Community. Veľa ľudí si myslelo, že tak spravil kvôli projektu Childish Gambino, aby sa naň mohol viac sústrediť. Donald sa však vyjadril, že ide o niečo oveľa hlbšie. A tak vydal jeho druhý štúdiový album Because the Internet, ktorý sa stal neuveriteľne úspešným. Zároveň pracoval na vzniku malého projektu, ktorý predal stanici FX. Mal v ňom figurovať ako herec, scenárista a výkonný producent. Zatiaľ čo pracoval na tomto projekte, z ktorého sa nakoniec stal seriál Atlanta, zobral role vo filmoch ako Magic Mike XXL alebo Marťan. Taktiež sa objavil hneď v niekoľkých epizódach druhej série seriálu Girls a vyslúžil si jeho prvé nominácie na ceny Grammy.

Seriál Atlanta mu otvoril dvere do Hollywoodu

Koncom roku 2015 si stanica FX objednala seriál Atlanta na vysielanie. Svoju premiéru zažil 16. septembra 2016 a stal sa okamžitým hitom. Prvá séria mala 10 úžasných častí a dostala hneď 6 nominácii na ceny Emmy. Donald dostal dve z nich – Za vynikajúci herecký výkon v komédii a ďalšiu za vynikajúcu réžiu. Toto mu dokorán otvorilo dvere do Hollywoodu. Stanica FX si ihneď objednala ďalšie série, na ktorých stále pracuje Donald. Za jeho tretí štúdiový album Awaken, My Love! – v ktorom namiesto rapu predviedol funk a soul – dostal Donald jeho prvú cenu Grammy. Dokonca sa ukázal vo filme Spider-Man: Homecoming a dostal úlohu Landa Calrissiana vo filme Solo: A Star Wars Story.

Jeho úspech pokračoval ďalšou sériou seriálu Atlanta, ktorá dostala o 10 viac nominácii na ceny Emmy, ako tá prvá. V máji tohto roku vydal skladbu s videoklipom This is America, ktorá je doteraz jeho vôbec najúspešnejšou. Taktiež sa stal moderátorom a zároveň aj hudobným hosťom jednej z častí show Saturday Night Live. Čo teda nasleduje najbližšie? Okrem tretej série Atlanty to vyzerá tak, že pod menom Childish Gambino vydá jeho posledný album. Taktiež si budúci rok zahrá po boku Beyoncé v hranej adaptácii filmu Leví kráľ od Disney. Glover dosial toto všetko takmer bez námahy, a je si toho vedomý. Je totižto jediným, kto toto všetko dokáže…

PS: Zaujímavosťou je, že Donald na jeho projekte Childish Gambino spolupracuje s hudobným skladateľom Ludwigom Göranssonom, ktorý vytvoril soundtracky ku filmom ako Creed alebo Black Panther.

Zdroj: eonline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -