Toto sú neobvyklé dôvody, prečo herci odmietli veľké filmové úlohy!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Prijať či odmietnuť akúkoľvek rolu je pre herca vždy veľkým rizikom. Vždy ide totiž o to, že ak herec prijme danú ponuku, môže to jeho kariéru buď povýšiť alebo aj zničiť. V niektorých prípadoch však hercom prekážajú skutočne divné detaily. Preto vám dnes ukážeme neobvyklé dôvody, kvôli ktorým herci odmietli tieto filmové úlohy v známych filmoch!

Neobvyklé dôvody, prečo herci odmietli hrať v týchto filmoch

1. Sean Connery – Gandalf v sérii Pán Prsteňov (2001 až 2003)

Sean Connery - neobvyklé dôvody
Zdroj: brightside.me

Pán Prsteňov patrí medzi vôbec najslávnejšie série všetkých čias. A jeho súčasťou mohol byť aj slávny škótsky herec Sean Connery. Ten si mal dokonca zahrať Gandalfa, avšak túto skutočne lukratívnu ponuku odmietol, pretože nerozumel príbehu. Sám sa totiž vyjadril, že si prečítal scenár, prečítal knihu, videl film a stále tomu nerozumel.

2. Tom Cruise – Nožnicovoruký Edward (1990)

Tom Cruise - neobvyklé dôvody
Zdroj: brightside.me

Začiatkom 90. rokov si Tom Cruise mohol zahrať v jednom z najuznávanejších filmov režiséra Tima Burtona, ponuku však odmietol. Na štáb mal totiž pomerne dosť bizarné otázky typu, „ako Edward prežije, ak neje a ako chodí na záchod?“ Bez odpovedí na tieto otázky vo filme nechce hrať, a preto ho nahradil Johnny Depp, ktorý bol úžasný.

3. Will Smith – Neo vo filme Matrix (1999)

Will Smith - neobvyklé dôvody
Zdroj: brightside.me

Tvorcovia filmovej séria Matrix túžili po tom, aby sa hlavnej úlohy zhostil herec Will Smith. Pre neho však bol scenár príliš komplikovaný na to, aby mu rozumel. A takisto sa po filmoch Deň nezávislosti (1996) a Muži v čiernom (1997) už nechcel stať súčasťou ďalšieho sci-fi filmu.

4. Gwyneth Paltrow – Rose vo filme Titanic (1997)

Gwyneth Paltrow - neobvyklé dôvody
Zdroj: brightside.me

James Cameron chcel, aby si hlavnú ženskú postavu v Titanicu (1997) zahrala herečka Gwnyeth Paltrow. Tá však túto ponuku odmietla, pretože jej scenár prišiel príliš sentimentálny. A chcela sa venovať iným projektom. Dala tak priestor Kate Winslet, ktorá sa tak dostala do centra pozornosti celého filmového sveta.

5. Matt Damon – Jake Sully vo filme Avatar (2009)

Matt Damon - neobvyklé dôvody
Zdroj: brightside.me

Matt Damon si mal zahrať Jake Sullyho vo filme Jamesa Camerona Avatar (2009), lenže túto ponuku musel odmietnuť, pretože už mal iné pracovné záväzky. Produkcia Avatara mu sľúbila 10 % zo zisku, čo by predstavovalo až 250 miliónov dolárov. Sám Damon priznáva, že sa zapíše do histórie ako herec, ktorý odmietol tú najlukratívnejšiu ponuku na svete.

6. Michelle Pfeiffer – Clarice Starling vo filme Mlčanie jahniat (1991)

Michelle Pfeiffer
Zdroj: brightside.me

Michelle Pfeiffer si mohla zahrať v jednom z najuznávanejších trilerov všetkých čias, ponuku však odmietla. Doslova povedala, že scenár tohto kultového diela je zlý a že nechce byť súčasťou tímu, ktorý to „privedie na svet.“ Súčasťou tohto tímu však bola herečka Jodie Foster, ktorá Michelle nahradila tak dobre, že získala Oscara.

7. Al Pacino – Han Solo v pôvodnej sérii Star Wars (1977 až 1983)

Al Pacino
Zdroj: brightside.me

Režisér a scenárista George Lucas si myslel, že na rolu Han Sola by sa perfektne hodil Al Pacino. Ten bol v tom čase extrémne populárny vďaka filmom Krstný otec (1972) a Krstný otec 2 (1974). Slávny herec však scenáru absolútne nerozumel, preto do tohto projektu vôbec nešiel. Dal tak priestor Harrisonovi Fordovi, ktorý v tejto úlohe zažiaril.

8. Mark Wahlberg – Donnie Darko (2001)

Mark Wahlberg
Zdroj: brightside.me

Mark Wahlberg si mohol zahrať titulnú rolu v kultovom filme Donnie Darko. Napokon však z toho nič nebolo, a to kvôli hercovej bizarnej požiadavke, aby jeho postava v každej scéne pískala. To sa tvorcom nezdalo a preto ho nahradil Jake Gyllenhaal.

9. Bruce Willis – Sam Wheat z filmu Duch (1990)

Bruce Willis
Zdroj: brightside.me

Bruce Willis mal v 90. rokoch skvelú kariéru. Zahral si vo filmoch ako Pulp Ficton (1994), 12 opíc (1995), Armageddon (1998) či Šiesty zmysel (1999). Mohol to však mať ešte lepšie, ak by prijal ponuku hrať v kultovom romantickom filme Duch. Bohužiaľ ale nepochopil to, ako by sa mohol človek zamilovať do ducha. Brucea skrátka vôbec neoslovil princíp tohto filmu a zrejme je len dobré, že ho nahradil Patrick Swayze.

10. Jason Momoa – Drax v sérii Strážcovia Galaxie (2014 až 2023)

Jason Momoa
Zdroj: brightside.me

Po tom, čo sa Jason skvelo uviedol ako Khal Drogo v seriál Game of Thrones (2011 až 2019), mal veľa ponúk. A jedna prišla aj od Marvelu. Mal si totiž zahrať obľúbeného Draxa zo série Strážcovia Galaxie. Túto ponuku však odmietol, pretože už nechcel hrať ďalšiu postavu, ktorá bude počas celého filmu bez trička. Jeho tvrdenie ale vyvracia fakt, že si zahral svalnatého a komiksovo nepresného Aquamana (2018), avšak, aby sme boli fér, nebol tam stále len polonahý.

Toto sú neobvyklé dôvody, kvôli ktorým herci odmietli hrať v týchto filmoch. Ktorý z týchto uvedených dôvod bol podľa vás najviac bizarný?

Zdroj: brightside.me

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -