Druhá séria Witchera bude veľmi rozdielna ako tá prvá. Aké zmeny Netflix chystá?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Druhá séria Witchera bude veľmi rozdielna oproti tej prvej

Producentka a showrunnerka obľúbenej novinky Lauren Shmidt Hissrich na Reddite odhalila, že druhá séria Witchera od Netflixu bude o dosť iná ako tá prvá. Pokračovanie príbehu Geralta z Rivie, Ciri, Yennefer a Jaskiera by sa malo začať nakrúcať vo februári 2020, pričom premiéry sa údajne dočkáme na jar roku 2021.

Prvá séria Witchera je založená na prvej knihe Andrzeja Sapkowského (Zaklínač I: Posledné želanie; 1993) a kúskoch druhej knihy (Zaklínač II: Meč osudu; 1993). Dej však nie je presne okopírovaný. Tvorcovia brali knižný dej skôr ako inšpiráciu, nie ako podrobný návod k scenáru. “Zájdeme do príbehu z tretej knihy (Zaklínač III: Krv elfov; 1994). No stále sú tu nejaké veci z prvých dvoch kníh, ktoré sme ešte nestihli zahrnúť,” dávnejšie prezradila Hissrich pre RadioTimes.

serial the witcher druha seria
Zdroj: redanianintelligence.com

„Úprimne, nečakala som, že to bude taký veľký problém. Mnohých ľudí som počula hovoriť: ‚Došlo mi to až v 4. epizóde!‘ – pričom presne vtedy som očakávala, že to všetkým dôjde,“ povedala Hissrich. Odkazuje tým na fakt, že seriál z produkcie Netflixu je vyrozprávaný nelineárne, rovnako ako knižné predlohy. Teda aspoň prvá séria. Ako totižto producentka odhalila ďalej, druhá séria Witchera už taká nebude:

„Ľudia, ktorým sa to nepáčilo, majú šťastie, keďže druhá séria je štruktúrovaná rozdielne. Príbeh bude omnoho viac lineárny, keďže cesty našich troch hlavných postáv sa konečne stretli.“

Budúci príbeh

“… v prvej sérii sme spravili veľa vecí len preto, aby sme príbeh pripravili na to, čo chceme, aby sa stalo v druhej a ďalších sériách,” dodala Hissrich ku prvej sérii seriálu. “Rozložili sme všetky dieliky domina tohto sveta. Máme Geralta a jeho dobrodružstvo. Spoznal sa s Yennefer. Neprebiehalo to ideálne. Máme všetko. Všetky základy sú umiestnené. Teraz nám už len stačí zhodiť prvý dielik domina a sledovať, ako sa to celé vyvinie.

V tretej knihe Andrzeja Sapowského sa začne budovať otcovský vzťah medzi Geraltom a Ciri. Witcher začne malú princeznú trénovať. Podarí sa im skrotiť jej ohromnú magickú silu? Nájdu Yennefer? Dobyje Nilfgaard zvyšok Severných kráľovstiev? Na to všetko sa môžeme tešiť v druhej sérii.

Zdroj: reddit.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -